Zaznacz stronę

Regulamin sklepu internetowego – wzór

190  netto

Przygotowany przez naszych prawników wzór regulaminu sklepu internetowego przeznaczony jest dla standardowych sklepów internetowych i pozwala szybko oraz tanio zadbać o kwestię regulaminu w sklepie.

Uwaga! Przy zakupie tego produktu otrzymujesz DARMOWY CERTYFIKAT SSL o wartości 99zł netto.

linia1

 

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

bezpieczny i kompleksowy wzór regulaminu do samodzielnego uzupełnienia
wzór regulaminu przygotowany przez doświadczonych prawników
roczny monitoring wzoru pod kątem klauzul niedozwolonych
roczna aktualizacja wzoru pod kątem zmian w prawie
wbudowana mini polityka prywatności
obszerne objaśnienia dotyczące uzupełnienia regulaminu w formie komentarzy
poradnik dotyczący zmian na stronie sklepu internetowego (zgodnie z nową ustawą o prawach konsumenta)

Opis

fot1Wzór regulaminu to podstawowe i najtańsze rozwiązanie dla sklepu internetowego. W ramach pakietu otrzymasz bezpieczny szablon regulaminu wraz z mini polityką prywatności do samodzielnego uzupełnienia. Szablon jest bezpieczny i monitorowany oraz aktualizowany przez naszych prawników.

ikona_regulaminRegulamin jest przygotowany zgodnie z nową ustawą o prawach konsumenta w trosce od dbałość interesów sprzedawców oraz ich klientów.

linia2

 

Kompleksowy pakiet – wzór regulaminu dla sklepu internetowego

Kupując nasz wzór regulaminu otrzymujesz nie tylko sam regulamin, ale cały pakiet, w którego skład wchodzą:

 wzór regulaminu sklepu internetowego w dwóch formatach: DOC i PDF  objaśnienia i komentarze pomocne w samodzielnym uzupełnieniu wzoru
 wzór regulaminu zawiera także mini politykę prywatności  monitoring regulaminu wzorcowego pod kątem klauzul niedozwolonych na rok
roczną aktualizację wzoru pod kątem zmian prawnych wymaganych w tego typu regulaminie

 

poradnik odnośnie zmian w sklepie internetowym zgodnie z nową ustawą o prawach konsumenta

 

REGULAMIN DO SAMODZIELNEGO UZUPEŁNIENIA

ikona_regulamin2Kupując wzór regulaminu otrzymasz od nas opracowany przez naszych pracowników szablon regulaminu do sklepu internetowego do samodzielnego uzupełnienia. Szablon został stworzony dla standardowego sklepu internetowego. Regulamin otrzymasz zarówno w wersji do uzupełnienia, jak i w wersji z praktycznymi komentarzami, które ułatwią Ci jego uzupełnienie. Pamiętaj, że wzór możesz wykorzystać tylko w jednym sklepie internetowym.

 

PORADNIK O OBOWIĄZKACH INFORMACYJNYCH

ikona_poradnikWraz z regulaminem otrzymasz Poradnik – obowiązku informacyjne na stronie sklepu internetowego zgodnie z nową ustawą o prawach konsumenta. W poradniku wskazujemy proponowane miejsce i sposób podania informacji. Nowa ustawa obowiązuje już jakiś czas, ale warto jeszcze raz sprawdzić swój sklep internetowy.

 

 

MONITORING REGULAMINU WZORCOWEGO

ikona_monitoringPrzygotowany przez nas szablon regulaminu objęty jest rocznym monitoringiem pod kątem nowych klauzul niedozwolonych z rejestru UOKiK (Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów), który zabezpiecza przed nowymi wpisami uznawanymi za niedozwolone. Monitoring dotyczy szablonu regulaminu i nie obejmuje wprowadzonych przez Ciebie zmian.

 

 

WZÓR POLITYKI PRYWATNOŚCI

ikona_wzor_politykiPrzygotowany przez nas szablon regulaminu objęty jest rocznym monitoringiem pod kątem nowych klauzul niedozwolonych z rejestru UOKiK (Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów), który zabezpiecza przed nowymi wpisami uznawanymi za niedozwolone. Monitoring dotyczy szablonu regulaminu i nie obejmuje wprowadzonych przez Ciebie zmian.

 

 

AKTUALIZACJA REGULAMINU WZORCOWEGO

ikona_aktualizacja_regulaminu_wzorcowegoRoczna aktualizacja regulaminu wzorcowego pod kątem zmian w przepisach – w ustawie o prawach konsumenta oraz w ustawie o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Są to dwie podstawowe ustawy związane z handlem internetowym regulujące między innymi kwestie prawa odstąpienia od umowy. Aktualizacja obejmuje regulamin wzorcowy i nie obejmuje wprowadzonych przez Ciebie zmian.

 

fot2

ikona_regulaminNasz wzór może zostać wykorzystany w jednym sklepie internetowym. Jeśli masz ich więcej skontaktuj się z nami, a przyznamy Ci zniżkę na kolejne pakiety.

Nasz wzór może zostać wykorzystany w jednym sklepie internetowym. Jeśli masz ich więcej skontaktuj się z nami, a przyznamy Ci zniżkę na kolejne pakiety.

Wzór regulaminu jest przygotowany dla standardowego sklepu internetowego, to jest takiego, w którym to Ty jesteś sprzedawcą dla klientów końcowych oraz sprzedajesz rzeczy ruchome (np. obuwie). Jeżeli prowadzisz bardziej skomplikowany sklep, na przykład sprzedajesz usługi lub treści cyfrowe (licencje, programy komputerowe), to skontaktuj się z nami i przygotujemy dla Ciebie dopasowaną ofertę. W tym wypadku skorzystanie z dopasowanej usługi prawnika będzie lepszym rozwiązaniem i pozwoli lepiej zabezpieczyć Twoje interesy.

Monitoring pod kątem klauzul niedozwolonych obejmuje klauzule niedozwolone wpisane do rejestru prowadzonego przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 

linia2

Jakie korzyści odniesie sprzedawca korzystając z naszego regulaminu?

Kupując nasz wzór regulaminu sprzedawca może być pewny, że został on przygotowanych przez fachowców – nasi prawnicy przygotowali już kilka tysięcy regulaminów dla sprzedawców z całej Polski i dzięki temu mogliśmy zebrać doświadczenia ze współpracy z każdym z nich, a następnie połączyć je w naszym wzorze regulaminu.

fot3Działamy także kompleksowo – dostaniesz nie tylko wzór regulaminu, ale i praktyczne porady ułatwiające samodzielne wypełnienie wzoru.

Dbamy również o zgodność regulaminu wzorcowego z prawem oraz brak klauzul niedozwolonych. Przez rok monitorujemy nasz wzorcowy regulamin go pod kątem zmian w prawie oraz klauzul niedozwolonych, więc kiedy takowe pojawią się w naszym wzorze od razu kontaktujemy się ze sprzedawcą.

 

linia2

 

przyklady

Powyżej przykładowe komentarze ułatwiające uzupełnienie wzoru.

Dlaczego warto wybrać właśnie nasz wzór regulaminu sklepu internetowego? 

Jesteśmy jednym z liderów zajmujących się profesjonalnym przygotowywaniem regulaminów dla sklepów internetowych. Współpracujemy między innymi z największą platformą sklepową w Polsce – Shoper.

Możesz przeczytać także opinię naszych zadowolonych klientów oraz nasze ostatnie artykuły i wypowiedzi w mediach.

Sklep internetowy musi być nie tylko dobrze zaopatrzony i przyjemny dla oka klienta, ale musi także posiadać regulamin zgodny z przepisami prawa. Nasz wzór regulaminu opracowany został przez prawników, którzy specjalizują się w tworzeniu regulaminów. Dokładnie sprawdzają je także pod względem klauzul niedozwolonych. Nasi prawnicy mają na swoich kontach w sumie ponad 3000 regulaminów, które z powodzeniem wykorzystywane są przez sprzedawców internetowych.

 

linia2

 

Czy regulamin sklepu internetowego jest konieczny?

Tak, posiadanie regulaminu w sklepie internetowym jest konieczne. Każdy kto prowadzi sklep internetowy musi posiadać regulamin określający zasady korzystania ze sklepu oraz ustalający warunki sprzedaży.

fot5Sprzedawcy muszą bowiem spełnić wymogi informacyjne wobec konsumentów. Większość niezbędnych kwestii można zawrzeć właśnie w regulaminie sklepu. Jest to korzystne rozwiązanie, ponieważ klient będzie miał łatwy dostęp do wszystkich informacji, a sprzedawca w razie chęci zmian również będzie miał ułatwione zadanie. Pozostałe informacje sprzedawca może podać w opisie konkretnego produktu oraz ewentualnie w zakładkach informacyjnych.

Posiadanie przejrzystego i zgodnego z prawem regulaminu jest wyrazem dbałości o prawa klientów. Jednak sprzedawca, który nie ma takiego dokumentu działa także na własną szkodę. Nieprawidłowości w regulaminie oraz posiadanie klauzul niedozwolonych może skutkować karą finansową nakładaną przez Prezesa UOKiK za stosowanie klauzul niedozwolonych lub praktyki naruszającej zbiorowe interesy konsumentów.

Nie bez znaczenia jest także wyraźne opisanie praw i obowiązków konsumentów – w szczególności kosztów związanych z korzystaniem przez konsumenta z prawa odstąpienia od umowy bez podania przyczyny. Braki informacyjne w tym zakresie mogą spowodować, że to sprzedawca będzie obowiązany ponieść wszelkie koszty związane z skorzystaniem przez konsumenta z prawa odstąpienia od umowy, w tym także koszty przesyłki zwrotnej.

Właśnie dlatego istotne jest nie tylko samo posiadanie regulaminu sklepu internetowego, ale także odpowiednie jego przygotowanie. Błędy mogą bowiem sporo kosztować.

 

linia2

Czy wzór na pewno jest zgodny z prawem?

Tak, o to dbają nasi prawnicy. Aby regulamin sklepu był zgodny z prawem nie może zawierać klauzul niedozwolonych. Nasze wzory są ich pozbawione i dokładnie monitorowane pod tym kątem.

fot6Prowadzimy dwie strony: KlauzuleNiedozwolone.pl oraz Prokonsumencki.pl. Pozwoliły nam one na zdobycie wiedzy i doświadczenia z zakresu przepisów prawa konsumenckiego. Pierwszy z wymienionych serwisów specjalizuje się w wyszukiwaniu klauzul niedozwolonych, zaś drugi – zapewnia obsługę sklepu internetowego pod kątem prawnym.

Roczny monitoring wzoru ma na celu ochronę właścicieli sklepów internetowych przed aktualizacjami listy klauzul niedozwolonych przez Prezesa UOKiK, który regularnie poszerza ten rejestr. Sprzedawcy nie zawsze znają się na kwestiach prawnych i nie są w stanie samodzielnie tego sprawdzić. Nie musisz obawiać się, że po roku zostawimy Cię samego. Jeśli wciąż będziesz potrzebował naszego monitoringu wystarczy, że skontaktujesz się z nami, Przedłużymy ochronę i przyznamy Ci korzystną zniżkę wynikającą z dotychczasowej współpracy.

WZÓR REGULAMINU PRZYGOTOWANY JEST NA PODSTAWIE NASTĘPUJĄCYCH PRZEPISÓW PRAWA:

  • kodeks cywilny z dnia 23 kwietnia 1964 r. (Dz.U. Nr 16, poz. 93 ze zm.);
  • ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.);
  • ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz.U. Nr 101, poz. 926 ze zm.
  • ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta

 

linia2

 

Czy regulamin uwzględnia sprzedaż przedsiębiorcom?

Tak, regulamin jest dostosowany zarówno do sprzedaży konsumentom, jak i przedsiębiorcom. Jesteśmy przygotowani na różne opcje sprzedaży, dlatego nasz wzór regulaminu uwzględnia także sprzedaż na rzecz przedsiębiorców.

fot7

Jest w nim zawarty specjalny punkt dotyczący tego typu transakcji. Zapisy te pozwalają zmniejszyć ryzyko tak prowadzonej sprzedaży poprzez np. ograniczenie odpowiedzialności i możliwość wyłączenia rękojmi. Wyróżnienie tej części regulaminu powoduje, że jest ona czytelna zarówno dla sprzedawcy, jak i dla kupującego.

 

 

linia2

 

fot8Z czego składa się wzór regulaminu?

Nasz wzór regulaminu zajmuje około 9 stron, na których tekst podzieliliśmy na wygodne rozdziały i podpunkty. Zastanawiasz się, czy ten regulamin nie jest zbyt obszerny?

Nasz wzór regulaminu zajmuje około 9 stron, na których tekst podzieliliśmy na wygodne rozdziały i podpunkty. Zastanawiasz się, czy ten regulamin nie jest zbyt obszerny? Nie daj się zwieść zapewnieniom, że im mnie treści tym lepiej – regulamin powinien zawierać tyle treści, ile jest konieczne do jak najlepszej ochrony Twoich interesów. Przykładowo jeżeli nie zawrzesz wymaganych informacji dotyczących kosztów odstąpienia od umowy, to nie będziesz miał możliwości obarczenia nimi swojego klienta.

Na początku wzoru zamieściliśmy spis treści ułatwiający wyszukiwanie informacji. Dokument uzupełniliśmy również o ponad 20 komentarzy przydatnych przy uzupełnianiu wzoru. Wszystkie miejsca wymagające wypełnienia zaznaczyliśmy żółtym kolorem.

 

 

linia2

fot9

Szukasz dopasowanych rozwiązań?

Jeżeli wzór regulaminu nie spełnia Twoich wymagań i szukasz dopasowanych do swoich potrzeb rozwiązań, to skontaktuj się z nami.

Specjalizujemy się w przygotowaniu regulaminów i lubimy każde wyzwanie, dlatego możesz być pewny, że spróbujemy Ci pomóc. 

 

 

 

 

 

linia2

fot10Kim jesteśmy?

Jesteśmy zespołem prawników specjalizujących się w zagadnieniach prawa konsumenckiego, doradzając i pomagając w prowadzeniu sklepu internetowego zgodnie z prawem. Zajmujemy się również przygotowywaniem umów dla przedsiębiorców z branży e-handlu i IT.

Przez 4 lata działalności w obsłudze sklepów internetowych, pomogliśmy już ponad 4 000 klientom zabezpieczyć swoje interesy pod kątem prawnym. Sprawdzone sklepy mogą liczyć na nadanie certyfikatu „Sklep Prokonsumencki”, którym wyróżniamy rzetelnych i profesjonalnych sprzedawców internetowych.

Przed rozpoczęciem prac zawsze staramy się dobrze poznać potrzeby naszego Klienta, a w razie potrzeby doradzamy konieczność wprowadzenia zmian lub modyfikacji do przyjętego modelu prowadzenia sklepu, czy też serwisu.

Naszą dewizą jest dbałość o spokój i bezpieczeństwo naszych Klientów tak, aby mogli się oni skupić na prowadzeniu swojego biznesu.

 

 

 

linia2

Poznaj opinie sprzedawców internetowych o nas

 

opinia1Stwierdzamy, że wybór serwisu ProKonsumencki.pl był jak najbardziej trafny i przyczynił się do tego, że w sposób profesjonalny dbamy o prawa Konsumenta, co wpływa również na wizerunek naszej firmy. Rekomendujemy firmę Netlibre Sp. z o.o. jako solidnego partnera.

Wojciech Lipka, Sklep ArtColor

 

 

opinia2W imieniu SmartMedia Sp. z o.o. mam przyjemność polecić usługi firmy Netlibre Sp. z o.o.o z siedzibą w Poznaniu właściciela marki „ProKonsumencki.pl”. (…) Zlecenie przygotowania regulaminu i polityki prywatności dla nowo otwieranego sklepu internetowego sklep.smartmedia.com.pl, powierzone ww. firmie, zostało wykonane terminowo i profesjonalnie. Firmę możemy polecić jako profesjonalnego i solidnego wykonawcę.

Bartosz Sobolewski, Sklep SmartMedia.com.pl

opinia3Polecam serwis Prokonsumencki.pl jako profesjonalnego i rzetelnego partnera biznesowego. Nasza firma współpracowała z serwisem przy opracowywaniu regulaminu dla naszego sklepu internetowego. Współpraca przebiegła bez komplikacji i z zachowaniem najwyższego profesjonalizmowi. Dziękuję i polecam firmę jako godnego zaufania partnera biznesowego.

Roman Godek, Sklep Chantal

linia2

Nasi eksperci są regularnie cytowani w mediach

 

logo

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Regulamin sklepu internetowego – wzór”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz lubić także…

Czy zamierzasz otworzyć sklep internetowy albo już sprzedajesz online?

Zapisz się teraz na newsletter prawny

otrzymasz za darmo poradniki i porady prawne!

Będziesz na bieżąco ze zmianami prawa doty. sprzedaży internetowej i zabezpieczysz lepiej interesy swojej firmy.