Bezprawne kopiowanie: Jak skutecznie chronić zdjęcia i opisy produktów?

Pobierz bezpłatnie poradnik i dowiedz się jak chronić zdjęcia i opisy produktów przed bezprawnym kopiowaniem.  Chcę otrzymać bezpłatny audyt prawny regulaminu mojego sklepu od prawników

  Poradnik zostanie wysłany na podany adres e-mail

  Nie wysyłamy spamu!

  Przeglądając fora internetowe sprzedawców, w szczególności sprzedawców Allegro, można natknąć się na wątki, w których skarżą się oni na nieuczciwe zachowanie konkurencji polegające na bezprawnym kopiowaniu opisów produktów oraz kopiowaniu ich zdjęć. W niniejszym poradniku postaramy się kompleksowo wyjaśnić wszystkie, a przynajmniej większość możliwości, które posiada przedsiębiorca, aby skutecznie ochronić się przed bezprawnym kopiowaniem jego zdjęć i opisów produktów.

  Dawid Bugajski

  Dawid Bugajski

  radca prawny serwisu Prokonsumencki.pl

  Co zyskasz pobierając poradnik?

  Treści przygotowane przez prawników

  Wszystkie treści zostały opracowane przez wyspecjalizowanych i doświadczonych prawników, którzy zajmują się prawem konsumenckim na co dzień od wielu lat.

  Kompleksowe porady

  Poznasz metody dotyczące skutecznej ochrony tego, co przyciąga klientów do Twojego sklepu internetowego – zdjęć i unikalnych opisów produktów.

  t

  Stały dostęp do najważniejszych informacji

  Dzięki zebraniu wszystkich kwestii w jednym miejscu, zyskasz nieograniczony dostęp do nich – w każdej chwili. Nie będziesz już mieć wątpliwości w sprawach dot. regulaminu e-sklepu.

  Bezpieczeństwo

  Uzyskasz niezbędną wiedzę, która pozwoli Ci bardziej świadomie chronić pracę, jaką włożyłeś w rozwój i kształt Twojego sklepu internetowego. Zdjęcia i opisy produktów będą bezpieczniejsze. Bezprawne kopiowanie nie będzie miało miejsca na twojej stronie.

  Konkretne narzędzia

  Omówimy dla Ciebie takie ustawy, które pomogą Ci się powoływać na ich zapisy w razie jakichkolwiek problemów z nieuczciwą konkurencją, która zwyczajnie kradnie i wykorzystuje Twoją pracę.

  Niezbędna wiedza

  Dowiesz się jak możesz chronić zdjęcia i opisy produktów w Twoim sklepie internetowym oraz jakie działania powinieneś podjąć, jeśli ktoś bezprawnie wykorzysta Twoją pracę w tym zakresie.

  Czego dowiesz się z poradnika?

  • Jak chronić zdjęcia i opisy produktów przed ich bezprawnym kopiowaniem przez konkurencję?
  • Poznasz pojęcie ochrony dóbr osobistych według Kodeksu Cywilnego.
  • Przeanalizujemy dla Ciebie te ustawy, które będą pomocne w razie bezprawnego wykorzystywania przez konkurencję Twoich zdjęć i opisów produktowych.
  • Czy jeśli ktoś kopiuje opisy Twoich produktów na Allegro, narusza regulamin serwisu aukcyjnego? Co musisz wtedy zrobić?
  • Podsumujemy dla Ciebie całą wiedzę, byś nie miał żadnych wątpliwości w kwestii ochrony Twojej pracy związanej z prowadzeniem e-sklepu
  • I wiele więcej praktycznej wiedzy, która pomoże zapewnić Ci odpowiedni poziom bezpieczeństwa

  Zobacz także nasz webinar z prawnikiem!

  Szkolenie on-line jest uzupełnieniem wątku omawianego w naszym e-booku.

  Dowiesz się z niego:

  1) Czy zdjęcia i opisy produktów umieszczone w serwisie Allegro oraz sklepie internetowym są chronione prawem autorskim?

  2) Co może sprzedawca jeśli jego prawa autorskie są naruszane?

  3) Co w przypadku naruszeń występujących na Allegro? Czy warto sprawę zgłaszać do administratorów serwisu Allegro?

  4) Postępowanie sądowe z zakresu naruszeń prawa autorskiego – ogólne zasady.

  Autorzy poradnika

  Prokonsumencki.pl

  Prawnicy serwisu specjalizują się w zagadnieniach prawa konsumenckiego, doradzając i pomagając w prowadzeniu sklepu internetowego zgodnie z prawem. Sprawdzone sklepy mogą liczyć na nadanie certyfikatu “Sklep Prokonsumencki”, który wyróżnia rzetelnych i profesjonalnych sprzedawców internetowych.

  PRAWOeCOMMERCE.PL

  Bezpłatny kurs e-mailowy ze zmian w prawie ecommerce 2014. W ponad 20 lekcjach omówiono dokładnie nowe przepisy związane z wejściem w życie nowej ustawy o prawach konsumenta 25 grudnia 2014 roku. Zapisz się na kurs już teraz, podobnie jak 1500 innych osób!

  Pobierz bezpłatny poradnik i zyskaj wiedzę już teraz!

  Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter prawny dla Sprzedawców i otrzymaj poradnik

  Przygotuj się do zmian przepisów od 2023 - ponad 35 stron treści od doświadczonych prawników dla Ciebie!

  SUKCES - zapisałeś się!