Niezbędnik prawny sprzedawcy internetowego

Najważniejsze informacje potrzebne do bezpiecznego prowadzenia e-sklepu w formie dwustronicowego niezbędnika gotowego do powieszenia na ścianie

Pobierz bezpłatnie i wydrukuj „Niezbędnik prawny sprzedawcy internetowego”!

  Chcę otrzymać bezpłatny audyt prawny regulaminu mojego sklepu od prawników

  Specjalnie dla Sprzedawców Internetowych przygotowaliśmy propozycję darmowego sprawdzenia regulaminu sklepu internetowego pod kątem klauzul niedozwolonych. Dzięki temu szybko dowiesz się, czy Twój regulamin je zawiera. 

  Nasz prawnik przeprowadzi darmowy audyt w ciągu 3 godzin (w dni robocze). Wynik audytu otrzymasz na podany adres mailowy – jeśli okaże się, że regulamin zawiera potencjalne klauzule jednocześnie przedstawimy Ci niezobowiązującą propozycję poprawienia regulaminu.

  Poradnik zostanie wysłany na podany adres e-mail

  Nie wysyłamy spamu!

  Jako sprzedawca internetowy, z pewnością nie raz zastanawiałeś się nad terminami wykonania różnych czynności, które wiążą się z prowadzeniem e-sklepu, a które dokładnie określa obszerna ustawa o prawach konsumenta. Nie tak dawno zmieniły się przepisy, a odpowiednie przygotowanie się na nie sprawiło sprzedawcom wiele problemów.

  Dlatego w odpowiedzi na rosnącą potrzebę uporządkowania najważniejszych terminów, stworzyliśmy „Niezbędnik prawny sprzedawcy internetowego”. Pobierz go, wydrukuj i powieś na ścianie swojego biura, by już nigdy nie mieć wątpliwości co do poszczególnych terminów.

  Rafał Bugajski

  Rafał Bugajski

  Manager serwisu Prokonsumencki.pl

  Co zyskujesz pobierając niezbędnik prawny?

  Treści przygotowane przez prawników

  Wszystkie treści zostały opracowane przez wyspecjalizowanych i doświadczonych prawników, którzy zajmują się prawem konsumenckim na co dzień.

  Stały dostęp do najważniejszych terminów

  Wszystkie terminy, które są najbardziej istotne z punktu widzenia sprzedawcy internetowego, masz teraz w jednym miejscu. Dzięki temu możesz cieszyć się ułatwionym dostępem do najpotrzebniejszych informacji.

  t

  Odpowiedzi na najczęstsze pytania

  Najczęściej pojawiające się pytania oraz odpowiedzi na nie specjalnie przygotowane przez wyspecjalizowanych prawników również masz zawsze pod ręką. Teraz już nigdy nie będziesz musiał się wahać, kiedy konsument zada Ci pytanie.

  Legalność działań i wzrost zaufania

  Działanie zgodnie z obowiązującymi przepisami i dotrzymywanie wymaganych terminów przyczyni się do wzrostu zaufania do Twojego sklepu internetowego.

  Bezpieczeństwo

  Mając pod ręką wszelkie najważniejsze terminy, zapewniasz sobie bezpieczne i niczym nienarażone funkcjonowanie w branży ecommerce. Działając zgodnie z obowiązującym Cię prawem, nie musisz obawiać się kar czy sankcji ze strony UOKiK.

  Stałe wsparcie prawne

  Wraz z niezbędnikiem, otrzymujesz dostęp do bezpłatnego wsparcia naszych prawników. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji. Wybierz dowolną formę kontaktu: telefon lub mail.

   

  Co dokładnie znajdziesz w niezbędniku?

   

  Najważniejsze terminy, które obowiązują Cię jako sprzedawcę internetowego:

  Poznasz niezbędne terminy dotyczące reklamacji towaru na podstawie rękojmi, reklamacji towaru na podstawie gwarancji czy odstąpienia od umowy zawartej na odległość.

  Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

  Czy klient może zwrócić towar używany lub zniszczony? Kto odpowiada za uszkodzenie powstałe w transporcie? Ile czasu ma sprzedawca na zwrot pieniędzy za zwrócony towar, jeśli konsument odstąpi od umowy?

  Ważne obowiązki informacyjne

  W niezbędniku znajdziesz najważniejsze obowiązki informacyjne, których musisz dotrzymywać jako sprzedawca internetowy. Dowiesz się wszystkiego, co jest niezbędne, byś prowadził swój sklep internetowy całkowicie legalnie i bezpiecznie.

  Tylko 2 strony A4!

  Niezbędnik prawny sprzedawcy internetowego ma tylko dwie strony formatu A4, dlatego bez problemu możesz go wydrukować i powiesić na ścianie swojego biura. Dzięki temu dostęp do niego będziesz mieć zawsze pod ręką!

  Poznaj opinie sprzedawców internetowych z jakimi współpracujemy

  Stwierdzamy, że wybór serwisu ProKonsumencki.pl był jak najbardziej trafny i przyczynił się do tego, że w sposób profesjonalny dbamy o prawa Konsumenta, co wpływa również na wizerunek naszej firmy. Rekomendujemy firmę Netlibre Sp. z o.o. jako solidnego partnera.

  Wojciech Lipka

  Sklep ArtColor

  W imieniu SmarMedia Sp. z o.o. mam przyjemność polecić usługi firmy Netlibre Sp. z o.o.o z siedzibą w Poznaniu właściciela marki “ProKonsumencki.pl”. (…) Zlecenie przygotowania regulaminu i polityki prywatności dla nowo otwieranego sklepu internetowego sklep.smartmedia.com.pl, powierzone ww. firmie, zostało wykonane terminowo i profesjonalnie. Firmę możemy polecić jako profesjonalnego i solidnego wykonawcę.

  Bartosz Sobolewski

  Sklep SmartMedia.com.pl

  Polecam serwis Prokonsumencki.pl jako profesjonalnego i rzetelnego partnera biznesowego. Nasza firma współpracowała z serwisem przy opracowywaniu regulaminu dla naszego sklepu internetowego. Współpraca przebiegła bez komplikacji i z zachowaniem najwyższego profesjonalizmowi. Dziękuję i polecam firmę jako godnego zaufania partnera biznesowego.

  Roman Godek

  Sklep Chantal

  Autorzy niezbędnika – prawnicy

  Prokonsumencki.pl

  Prawnicy serwisu specjalizują się w zagadnieniach prawa konsumenckiego, doradzając i pomagając w prowadzeniu sklepu internetowego zgodnie z prawem. Sprawdzone sklepy mogą liczyć na nadanie certyfikatu “Sklep Prokonsumencki”, który wyróżnia rzetelnych i profesjonalnych sprzedawców internetowych.

  PRAWOeCOMMERCE.PL

  Bezpłatny kurs e-mailowy ze zmian w prawie ecommerce 2014. W ponad 20 lekcjach omówiono dokładnie nowe przepisy związane z wejściem w życie nowej ustawy o prawach konsumenta 25 grudnia 2014 roku. Zapisz się na kurs już teraz, podobnie jak 1500 innych osób!

  Pobierz bezpłatny niezbędnik ze zmian w prawie już teraz!

  Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter prawny dla Sprzedawców i otrzymaj poradnik

  Przygotuj się do zmian przepisów od 2023 - ponad 35 stron treści od doświadczonych prawników dla Ciebie!

  SUKCES - zapisałeś się!