Poradnik – zmiany w prawie dla sklepów 2022/2023

DYREKTYWA TOWAROWA | CYFROWA | OMNIBUS

Poradnik zostanie wysłany na podany adres e-mail. Newsletter jest bezpłatny i możesz w każdej chwili z niego zrezygnować. Regulamin serwisu dostępny jest tutaj, a polityka prywatności tutaj.

Nie wysyłamy spamu!

W tym poradniku znajdziesz opracowaną przez nas listę zmian wdrażanych dyrektywą towarową, cyfrową i omnibus do polskiego porządku prawnego.

Celem tej checklisty jest przede wszystkim zasygnalizowanie i zwrócenie uwagi na nowe przepisy, które generują po stronie przedsiębiorcy nowe obowiązki w postaci np. dodania określonych informacji w regulaminie, opisie produktu, czy też na ścieżce zakupowej.

Rafał Bugajski

Rafał Bugajski

Manager serwisu Prokonsumencki.pl

Co zyskujesz pobierając poradnik?
t

Checklista dla różnych kwestii prawnych

Zmiany zostały pogrupowane w zależności od miejsca, którego dotyczą. Dzięki temu możesz sprawdzić na przykład jakie zmiany dotyczą karty produktu, a jakie ścieżki zakupowej. Podajemy też kogo dotyczą zmiany – sklepu internetowego, serwisu, czy też np. tylko platform handlowych.

Treści przygotowane przez prawników

Wszystkie treści zostały opracowane przez wyspecjalizowanych i doświadczonych prawników, którzy zajmują się prawem konsumenckim na co dzień.

Stały dostęp do najważniejszych zagadnień

Wszystkie zagadnienia dot. tych zmian w przepisach, które są najbardziej istotne z punktu widzenia sprzedawcy internetowego, masz teraz w jednym miejscu. Dzięki temu możesz cieszyć się ułatwionym dostępem do najpotrzebniejszych informacji.

Legalność działań i wzrost zaufania

Działanie zgodnie z obowiązującymi przepisami i dotrzymywanie wymaganych terminów przyczyni się do wzrostu zaufania do Twojego sklepu internetowego.

Bezpieczeństwo prawne

Mając pod ręką wszelkie najważniejsze terminy, zapewniasz sobie bezpieczne i niczym nienarażone funkcjonowanie w branży ecommerce. Działając zgodnie z obowiązującym Cię prawem, nie musisz obawiać się kar czy sankcji ze strony UOKiK.

Stałe wsparcie prawne

Wraz z naszym poradnikiem, otrzymujesz dostęp do wsparcia naszych prawników. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji. Wybierz dowolną formę kontaktu: telefon lub mail.

 

Co dokładnie znajdziesz w poradniku?

 

SPIS TREŚCI:

1. Ważne definicje
2. Zmiany w regulaminie
3. Zmiany w regulaminie platform handlowych
4. Zmiany na karcie produktu (opis produktu)
5. Zmiany w ścieżce zakupowej (procedura zakupu)
6. Zmiany w ścieżce zakupowej lub procedurze rejestracji na platformie handlowej
7. Zmiany dotyczące opinii o produktach
8. Zmiany dotyczące obniżek cen
9. Zmiany w gwarancji (karta gwarancyjna)

Przykładowa strona poradnika
Poznaj opinie sprzedawców, z którymi współpracujemy od 2009 roku
Stwierdzamy, że wybór serwisu ProKonsumencki.pl był jak najbardziej trafny i przyczynił się do tego, że w sposób profesjonalny dbamy o prawa Konsumenta, co wpływa również na wizerunek naszej firmy. Rekomendujemy firmę Netlibre Sp. z o.o. jako solidnego partnera.
Wojciech Lipka

Sklep ArtColor

W imieniu SmarMedia Sp. z o.o. mam przyjemność polecić usługi firmy Netlibre Sp. z o.o.o z siedzibą w Poznaniu właściciela marki “ProKonsumencki.pl”. (…) Zlecenie przygotowania regulaminu i polityki prywatności dla nowo otwieranego sklepu internetowego sklep.smartmedia.com.pl, powierzone ww. firmie, zostało wykonane terminowo i profesjonalnie. Firmę możemy polecić jako profesjonalnego i solidnego wykonawcę.
Bartosz Sobolewski

Sklep SmartMedia.com.pl

Polecam serwis Prokonsumencki.pl jako profesjonalnego i rzetelnego partnera biznesowego. Nasza firma współpracowała z serwisem przy opracowywaniu regulaminu dla naszego sklepu internetowego. Współpraca przebiegła bez komplikacji i z zachowaniem najwyższego profesjonalizmowi. Dziękuję i polecam firmę jako godnego zaufania partnera biznesowego.
Roman Godek

Sklep Chantal

Autorzy poradnika – doświadczeni prawnicy od e-commerce

Prokonsumencki.pl

Prawnicy serwisu specjalizują się w zagadnieniach prawa konsumenckiego, doradzając i pomagając w prowadzeniu sklepu internetowego zgodnie z prawem. Sprawdzone sklepy mogą liczyć na nadanie certyfikatu “Sklep Prokonsumencki”, który wyróżnia rzetelnych i profesjonalnych sprzedawców internetowych.