Poradnik prawny sprzedawcy internetowego

24 rzeczy, które musisz wiedzieć zanim otworzysz sklep internetowy!

Wypełnij poniższy formularz i pobierz bezpłatnie poradnik!

  Poradnik zostanie wysłany na podany adres e-mail

  Nie wysyłamy spamu!

  Jako sprzedawca internetowy, z pewnością nie raz zastanawiałeś się nad wszystkimi obowiązkami, które wiążą się z prowadzeniem e-sklepu. Wybraliśmy 24 najważniejsze zagadnienia, na które warto zwrócić uwagę jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży internetowej.

  Oddajemy w Twoje ręce poradnik prawny sprzedawcy przygotowany na bazie naszych kilkuletnich doświadczeń w obsłudze prawnej sklepów internetowych. Nasi prawnicy spotkali się z problemami prawnymi ponad 4000 tysięcy sprzedawców internetowych w całej Polsce. Znajdziesz tutaj najważniejsze kwestie prawne, które związane są prowadzeniem sklepu internetowego.

  Rafał Bugajski

  Rafał Bugajski

  Manager serwisu Prokonsumencki.pl

  Co zyskujesz pobierając poradnik?
  t

  Najważniejsze aspekty prowadzenia działalności

  Poradnik zawiera zestawienie wszystkich prawnych aspektów prowadzenia działalności w Internecie. Dzięki niemu poznasz wszystkie obowiązki, które Cię czekają i cenne wskazówki od doświadczonych prawników.

  Treści przygotowane przez prawników

  Wszystkie treści zostały opracowane przez wyspecjalizowanych i doświadczonych prawników, którzy zajmują się prawem konsumenckim na co dzień.

  Stały dostęp do najważniejszych zagadnień

  Wszystkie zagadnienia, które są najbardziej istotne z punktu widzenia sprzedawcy internetowego, masz teraz w jednym miejscu. Dzięki temu możesz cieszyć się ułatwionym dostępem do najpotrzebniejszych informacji.

  Legalność działań i wzrost zaufania

  Działanie zgodnie z obowiązującymi przepisami i dotrzymywanie wymaganych terminów przyczyni się do wzrostu zaufania do Twojego sklepu internetowego.

  Bezpieczeństwo

  Mając pod ręką wszelkie najważniejsze terminy, zapewniasz sobie bezpieczne i niczym nienarażone funkcjonowanie w branży ecommerce. Działając zgodnie z obowiązującym Cię prawem, nie musisz obawiać się kar czy sankcji ze strony UOKiK.

  Stałe wsparcie prawne

  Wraz z mapą prawną, otrzymujesz dostęp do bezpłatnego wsparcia naszych prawników. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji. Wybierz dowolną formę kontaktu: telefon lub mail.

   

  Co dokładnie znajdziesz w poradniku?

   

  Najważniejsze obowiązki, które musisz spełnić jako sprzedawca internetowy

  Poznasz wszystkie obowiązki dotyczące prowadzenia działalności przez Internet. Dzięki temu będziesz mógł swobodnie wszystko zaplanować!

  Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

  Poradnik prawny, to zestawienie odpowiedzi na najczęstsze pytania ze strony klientów oraz naszego doświadczenia. Warto skorzystać z tak przydatnej wiedzy!

  Wskazówki od prawników

  W poradniku znajdziesz także cenne wskazówki od doświadczonych prawników. Pomożemy Ci w wyborze najlepszego rozwiązania danej sytuacji!

  Przeglądaj w JPG lub PDF

  Mapa Prawna dostępna jest w dwóch formatach .JPG oraz .PDF. Możesz ją swobodnie przeglądać na urządzeniach mobilnych jak i na komputerze!
  Przykładowa strona poradnika
  Poznaj opinie sprzedawców, z którymi współpracujemy od 2009 roku
  Stwierdzamy, że wybór serwisu ProKonsumencki.pl był jak najbardziej trafny i przyczynił się do tego, że w sposób profesjonalny dbamy o prawa Konsumenta, co wpływa również na wizerunek naszej firmy. Rekomendujemy firmę Netlibre Sp. z o.o. jako solidnego partnera.
  Wojciech Lipka

  Sklep ArtColor

  W imieniu SmarMedia Sp. z o.o. mam przyjemność polecić usługi firmy Netlibre Sp. z o.o.o z siedzibą w Poznaniu właściciela marki “ProKonsumencki.pl”. (…) Zlecenie przygotowania regulaminu i polityki prywatności dla nowo otwieranego sklepu internetowego sklep.smartmedia.com.pl, powierzone ww. firmie, zostało wykonane terminowo i profesjonalnie. Firmę możemy polecić jako profesjonalnego i solidnego wykonawcę.
  Bartosz Sobolewski

  Sklep SmartMedia.com.pl

  Polecam serwis Prokonsumencki.pl jako profesjonalnego i rzetelnego partnera biznesowego. Nasza firma współpracowała z serwisem przy opracowywaniu regulaminu dla naszego sklepu internetowego. Współpraca przebiegła bez komplikacji i z zachowaniem najwyższego profesjonalizmowi. Dziękuję i polecam firmę jako godnego zaufania partnera biznesowego.
  Roman Godek

  Sklep Chantal

  Autorzy poradnika – doświadczeni prawnicy od e-commerce

  Prokonsumencki.pl

  Prawnicy serwisu specjalizują się w zagadnieniach prawa konsumenckiego, doradzając i pomagając w prowadzeniu sklepu internetowego zgodnie z prawem. Sprawdzone sklepy mogą liczyć na nadanie certyfikatu “Sklep Prokonsumencki”, który wyróżnia rzetelnych i profesjonalnych sprzedawców internetowych.

  PRAWOeCOMMERCE.PL

  Bezpłatny kurs e-mailowy ze zmian w prawie ecommerce 2014. W ponad 20 lekcjach omówiono dokładnie nowe przepisy związane z wejściem w życie nowej ustawy o prawach konsumenta 25 grudnia 2014 roku. Zapisz się na kurs już teraz, podobnie jak 1500 innych osób!

  Pobierz bezpłatny poradnik prawny zanim zaczniesz sprzedawać!

  Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter prawny dla Sprzedawców i otrzymaj poradnik

  Przygotuj się do zmian przepisów od 2023 - ponad 35 stron treści od doświadczonych prawników dla Ciebie!

  SUKCES - zapisałeś się!