Zapoznaj się z naszą ofertą
 

Poradnik prawny sprzedawcy internetowego

24 rzeczy, które musisz wiedzieć zanim otworzysz sklep internetowy!

Wypełnij poniższy formularz i pobierz bezpłatnie poradnik!

Poradnik zostanie wysłany na podany adres e-mail

Nie wysyłamy spamu!

Jako sprzedawca internetowy, z pewnością nie raz zastanawiałeś się nad wszystkimi obowiązkami, które wiążą się z prowadzeniem e-sklepu. Wybraliśmy 24 najważniejsze zagadnienia, na które warto zwrócić uwagę jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży internetowej.

Oddajemy w Twoje ręce poradnik prawny sprzedawcy przygotowany na bazie naszych kilkuletnich doświadczeń w obsłudze prawnej sklepów internetowych. Nasi prawnicy spotkali się z problemami prawnymi ponad 4000 tysięcy sprzedawców internetowych w całej Polsce. Znajdziesz tutaj najważniejsze kwestie prawne, które związane są prowadzeniem sklepu internetowego.

Rafał Bugajski

Rafał Bugajski

Manager serwisu Prokonsumencki.pl

Co zyskujesz pobierając poradnik?
t

Najważniejsze aspekty prowadzenia działalności

Poradnik zawiera zestawienie wszystkich prawnych aspektów prowadzenia działalności w Internecie. Dzięki niemu poznasz wszystkie obowiązki, które Cię czekają i cenne wskazówki od doświadczonych prawników.

Treści przygotowane przez prawników

Wszystkie treści zostały opracowane przez wyspecjalizowanych i doświadczonych prawników, którzy zajmują się prawem konsumenckim na co dzień.

Stały dostęp do najważniejszych zagadnień

Wszystkie zagadnienia, które są najbardziej istotne z punktu widzenia sprzedawcy internetowego, masz teraz w jednym miejscu. Dzięki temu możesz cieszyć się ułatwionym dostępem do najpotrzebniejszych informacji.

Legalność działań i wzrost zaufania

Działanie zgodnie z obowiązującymi przepisami i dotrzymywanie wymaganych terminów przyczyni się do wzrostu zaufania do Twojego sklepu internetowego.

Bezpieczeństwo

Mając pod ręką wszelkie najważniejsze terminy, zapewniasz sobie bezpieczne i niczym nienarażone funkcjonowanie w branży ecommerce. Działając zgodnie z obowiązującym Cię prawem, nie musisz obawiać się kar czy sankcji ze strony UOKiK.

Stałe wsparcie prawne

Wraz z mapą prawną, otrzymujesz dostęp do bezpłatnego wsparcia naszych prawników. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji. Wybierz dowolną formę kontaktu: telefon lub mail.

 

Co dokładnie znajdziesz w poradniku?

 

spis-tresci

Najważniejsze obowiązki, które musisz spełnić jako sprzedawca internetowy

Poznasz wszystkie obowiązki dotyczące prowadzenia działalności przez Internet. Dzięki temu będziesz mógł swobodnie wszystko zaplanować!

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

Poradnik prawny, to zestawienie odpowiedzi na najczęstsze pytania ze strony klientów oraz naszego doświadczenia. Warto skorzystać z tak przydatnej wiedzy!

Wskazówki od prawników

W poradniku znajdziesz także cenne wskazówki od doświadczonych prawników. Pomożemy Ci w wyborze najlepszego rozwiązania danej sytuacji!

Przeglądaj w JPG lub PDF

Mapa Prawna dostępna jest w dwóch formatach .JPG oraz .PDF. Możesz ją swobodnie przeglądać na urządzeniach mobilnych jak i na komputerze!
Przykładowa strona poradnika

poradnik prawny przykładowa strona
Poznaj opinie sprzedawców, z którymi współpracujemy od 2009 roku
Stwierdzamy, że wybór serwisu ProKonsumencki.pl był jak najbardziej trafny i przyczynił się do tego, że w sposób profesjonalny dbamy o prawa Konsumenta, co wpływa również na wizerunek naszej firmy. Rekomendujemy firmę Netlibre Sp. z o.o. jako solidnego partnera. Wojciech Lipka

Sklep ArtColor

W imieniu SmarMedia Sp. z o.o. mam przyjemność polecić usługi firmy Netlibre Sp. z o.o.o z siedzibą w Poznaniu właściciela marki “ProKonsumencki.pl”. (…) Zlecenie przygotowania regulaminu i polityki prywatności dla nowo otwieranego sklepu internetowego sklep.smartmedia.com.pl, powierzone ww. firmie, zostało wykonane terminowo i profesjonalnie. Firmę możemy polecić jako profesjonalnego i solidnego wykonawcę. Bartosz Sobolewski

Sklep SmartMedia.com.pl

Polecam serwis Prokonsumencki.pl jako profesjonalnego i rzetelnego partnera biznesowego. Nasza firma współpracowała z serwisem przy opracowywaniu regulaminu dla naszego sklepu internetowego. Współpraca przebiegła bez komplikacji i z zachowaniem najwyższego profesjonalizmowi. Dziękuję i polecam firmę jako godnego zaufania partnera biznesowego. Roman Godek

Sklep Chantal

Autorzy poradnika – doświadczeni prawnicy od e-commerce

Prokonsumencki.pl

Prawnicy serwisu specjalizują się w zagadnieniach prawa konsumenckiego, doradzając i pomagając w prowadzeniu sklepu internetowego zgodnie z prawem. Sprawdzone sklepy mogą liczyć na nadanie certyfikatu “Sklep Prokonsumencki”, który wyróżnia rzetelnych i profesjonalnych sprzedawców internetowych.

PRAWOeCOMMERCE.PL

Bezpłatny kurs e-mailowy ze zmian w prawie ecommerce 2014. W ponad 20 lekcjach omówiono dokładnie nowe przepisy związane z wejściem w życie nowej ustawy o prawach konsumenta 25 grudnia 2014 roku. Zapisz się na kurs już teraz, podobnie jak 1500 innych osób!

Pobierz bezpłatny poradnik prawny zanim zaczniesz sprzedawać!