Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
+1 głos
41 wizyt
pytanie zadane w Zwrot towaru przez użytkownika
Witam,mam pytanie:

czy możemy się wstrzymać ze zwrotem pieniędzy Klientowi, który odstępuje od umowy do momentu gdy otrzymamy fizycznie paczkę?

Czy przedłożone potwierdzenie wysyłki paczki, w momencie, gdy fizycznie jej nie dostaliśmy jest wystarczającym dowodem na podstawie którego powinniśmy zwrócić pieniądze?

Co w wypadku, gdy paczka zaginie "w drodze" czyli fizycznie jej nie otrzymamy? Czy wówczas mamy również zwracać pieniądze?

Termin 14-sto dniowy do zwrotu pieniędzy mamy liczyć od momentu odstąpienia od umowy czy od momentu otrzymania fizycznego zwrotu paczki, w momencie gdy odstąpienie od umowy było pierwsze?

Dziękuję za odpowiedź

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (24k)
Mają Państwo 14 dni na zwrot gotówki od momentu otrzymania przesyłki bądź potwierdzenia jej nadania. Jeśli najpierw otrzymują Państwo potwierdzenie nadania wówczas termin 14 dni będzie liczony od otrzymania potwierdzenia nadania paczki. Nie można wstrzymywać się do momentu otrzymania produktu.

Za zaginięcie przesyłki zwrotnej odpowiada klient. Jeśli Państwo zwrócą mu kwotę zakupu (powinni) wówczas należy wezwać klienta do wyjaśnienia sprawy i jeśli przesyłka się nie odnajdzie wezwać go do zapłaty.

Pozdrawiam

327 pytań

332 odpowiedzi

57 komentarzy

686 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...