Zaznacz stronę
 

Zapisz się teraz na newsletter prawny

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie dot. sprzedaży internetowej i zabezpiecz lepiej interesy swojej firmy.

Zapisz się i otrzymuj za darmo
poradniki i porady prawne!

Nie wysyłamy spamu!

Jako sprzedawca internetowy, z pewnością nie raz zastanawiałeś się nad prawnymi aspektami prowadzenia sprzedaży w Internecie. Przepisy ciągle ulegają licznym zmianom i tylko odpowiednie przygotowanie się na nie sprawi, że nie będziesz narażony na żadne problemy.

Dlatego w odpowiedzi na rosnącą potrzebę edukacji w zakresie prawa e-commerce, stworzyliśmy “Newsletter prawny Prokonsumencki.pl”. Od teraz będziesz otrzymywać potężną dawkę wiedzy i porad od doświadczonych prawników.

Rafał Bugajski

Rafał Bugajski

Manager serwisu Prokonsumencki.pl

Co zyskujesz zapisując się na Newsletter?

Treści przygotowane przez prawników

Wszystkie treści zostały opracowane przez wyspecjalizowanych i doświadczonych prawników, którzy zajmują się prawem konsumenckim na co dzień.

Stały dostęp do wiedzy

Wszystkie wysyłane porady, poradniki, wzory i terminy dostępne są na stałe w jednym miejscu. Dzięki temu możesz cieszyć się ułatwionym dostępem do najpotrzebniejszych informacji.
t

Odpowiedzi na najczęstsze pytania

Większość treści powstaje na podstawie najczęściej pojawiających się pytań do sprzedawców i od sprzedawców do naszych prawników. Teraz już nigdy nie będziesz musiał się wahać, kiedy konsument zada Ci pytanie.

Legalność działań i wzrost zaufania

Działanie zgodnie z obowiązującymi przepisami i dotrzymywanie wymaganych terminów przyczyni się do wzrostu zaufania do Twojego sklepu internetowego.

Bezpieczeństwo

Znając najważniejsze terminy i działając świadomie, zapewniasz sobie bezpieczne i niczym nienarażone funkcjonowanie w branży ecommerce. Nie będziesz musiał obawiać się kar czy sankcji ze strony UOKiK.

Stałe wsparcie prawne

Wraz z newsletterem, otrzymujesz dostęp do bezpłatnego wsparcia naszych prawników. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji. Wybierz dowolną formę kontaktu: telefon lub mail.

 

Co dokładnie wysyłamy?

 

Najważniejsze terminy i obowiązki informacyjne

Poznasz niezbędne terminy dotyczące reklamacji towaru na podstawie rękojmi, reklamacji towaru na podstawie gwarancji czy odstąpienia od umowy zawartej na odległość, a także obowiązki informacyjne, których musisz dotrzymywać jako sprzedawca internetowy.

Wzory

Otrzymasz także dostęp do licznych wzorów pism. Znajdziesz tu między innymi: odpowiedź na pismo reklamacyjne, przedsądowe wezwanie do zapłaty, wezwanie do zaprzestania naruszeń i wiele innych!

Poradniki

Tworząc poradniki skupiamy się przede wszystkim na tym, aby tworzona treść odpowiadała Twoim preferencjom. Zapisując się na newsletter otrzymujesz dostęp do naszej całej bazy wiedzy, z której możesz wybrać odpowiedni poradnik i go pobrać za darmo!

Porady od prawników

Tworząc wszystkie treści bazujemy na własnym, wieloletnim doświadczeniu w tej branży. Chętnie dzielimy się własną wiedzą i pomagamy w dostosowaniu się do aktualnych przepisów.
Poznaj opinie sprzedawców internetowych z jakimi współpracujemy od ponad 4 lat
Stwierdzamy, że wybór serwisu ProKonsumencki.pl był jak najbardziej trafny i przyczynił się do tego, że w sposób profesjonalny dbamy o prawa Konsumenta, co wpływa również na wizerunek naszej firmy. Rekomendujemy firmę Netlibre Sp. z o.o. jako solidnego partnera. Wojciech Lipka

Sklep ArtColor

W imieniu SmarMedia Sp. z o.o. mam przyjemność polecić usługi firmy Netlibre Sp. z o.o.o z siedzibą w Poznaniu właściciela marki “ProKonsumencki.pl”. (…) Zlecenie przygotowania regulaminu i polityki prywatności dla nowo otwieranego sklepu internetowego sklep.smartmedia.com.pl, powierzone ww. firmie, zostało wykonane terminowo i profesjonalnie. Firmę możemy polecić jako profesjonalnego i solidnego wykonawcę. Bartosz Sobolewski

Sklep SmartMedia.com.pl

Polecam serwis Prokonsumencki.pl jako profesjonalnego i rzetelnego partnera biznesowego. Nasza firma współpracowała z serwisem przy opracowywaniu regulaminu dla naszego sklepu internetowego. Współpraca przebiegła bez komplikacji i z zachowaniem najwyższego profesjonalizmowi. Dziękuję i polecam firmę jako godnego zaufania partnera biznesowego. Roman Godek

Sklep Chantal

Kim jesteśmy?

logo_newJesteśmy zespołem prawników specjalizujących się w zagadnieniach prawa konsumenckiego, doradzając i pomagając w prowadzeniu sklepu internetowego zgodnie z prawem. Zajmujemy się również przygotowywaniem umów dla przedsiębiorców z branży e-handlu i IT.

Przez 4 lata działalności w obsłudze sklepów internetowych, pomogliśmy już ponad 4 000 klientom zabezpieczyć swoje interesy pod kątem prawnym. Sprawdzone sklepy mogą liczyć na nadanie certyfikatu „Sklep Prokonsumencki”, którym wyróżniamy rzetelnych i profesjonalnych sprzedawców internetowych.

Sprawdzone sklepy mogą liczyć na nadanie certyfikatu “Sklep Prokonsumencki”, który wyróżnia rzetelnych i profesjonalnych sprzedawców internetowych.

Zapisz się na newsletter już teraz!

Czy prowadzisz sklep internetowy?

 

Czy sprzedajesz produkty online lub na Allegro?

Zapisz się na newsletter prawny!

 

Otrzymasz bezpłatnie poradniki, porady prawne

i będziesz na bieżąco ze zmianami w prawie.

Dziękujemy :)

 

Sprawdź teraz swoją skrzynkę email

(również folder - spam)

 

 

Wysłaliśmy Tobie 3 bonusy:

1) voucher na bezpłatną 10 minutową konsultację prawną

2) kupon 100 zł na nasze usługi prawnika

2) profesjonalne wzory pism dla sprzedawcy

Szukasz pomocy

przy zwrocie lub reklamacji?

 

Kliknij i dołącz do naszej grupy wsparcia na Facebooku!