Zaznacz stronę
 

Zapisz się teraz na newsletter prawny

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie dot. sprzedaży internetowej i zabezpiecz lepiej interesy swojej firmy.

Zapisz się i otrzymuj za darmo
poradniki i porady prawne!

Nie wysyłamy spamu!

Jako sprzedawca internetowy, z pewnością nie raz zastanawiałeś się nad prawnymi aspektami prowadzenia sprzedaży w Internecie. Przepisy ciągle ulegają licznym zmianom i tylko odpowiednie przygotowanie się na nie sprawi, że nie będziesz narażony na żadne problemy.

Dlatego w odpowiedzi na rosnącą potrzebę edukacji w zakresie prawa e-commerce, stworzyliśmy “Newsletter prawny Prokonsumencki.pl”. Od teraz będziesz otrzymywać potężną dawkę wiedzy i porad od doświadczonych prawników.

Rafał Bugajski

Rafał Bugajski

Manager serwisu Prokonsumencki.pl

Co zyskujesz zapisując się na Newsletter?

Treści przygotowane przez prawników

Wszystkie treści zostały opracowane przez wyspecjalizowanych i doświadczonych prawników, którzy zajmują się prawem konsumenckim na co dzień.

Stały dostęp do wiedzy

Wszystkie wysyłane porady, poradniki, wzory i terminy dostępne są na stałe w jednym miejscu. Dzięki temu możesz cieszyć się ułatwionym dostępem do najpotrzebniejszych informacji.
t

Odpowiedzi na najczęstsze pytania

Większość treści powstaje na podstawie najczęściej pojawiających się pytań do sprzedawców i od sprzedawców do naszych prawników. Teraz już nigdy nie będziesz musiał się wahać, kiedy konsument zada Ci pytanie.

Legalność działań i wzrost zaufania

Działanie zgodnie z obowiązującymi przepisami i dotrzymywanie wymaganych terminów przyczyni się do wzrostu zaufania do Twojego sklepu internetowego.

Bezpieczeństwo

Znając najważniejsze terminy i działając świadomie, zapewniasz sobie bezpieczne i niczym nienarażone funkcjonowanie w branży ecommerce. Nie będziesz musiał obawiać się kar czy sankcji ze strony UOKiK.

Stałe wsparcie prawne

Wraz z newsletterem, otrzymujesz dostęp do bezpłatnego wsparcia naszych prawników. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji. Wybierz dowolną formę kontaktu: telefon lub mail.

 

Co dokładnie wysyłamy?

 

Najważniejsze terminy i obowiązki informacyjne

Poznasz niezbędne terminy dotyczące reklamacji towaru na podstawie rękojmi, reklamacji towaru na podstawie gwarancji czy odstąpienia od umowy zawartej na odległość, a także obowiązki informacyjne, których musisz dotrzymywać jako sprzedawca internetowy.

Wzory

Otrzymasz także dostęp do licznych wzorów pism. Znajdziesz tu między innymi: odpowiedź na pismo reklamacyjne, przedsądowe wezwanie do zapłaty, wezwanie do zaprzestania naruszeń i wiele innych!

Poradniki

Tworząc poradniki skupiamy się przede wszystkim na tym, aby tworzona treść odpowiadała Twoim preferencjom. Zapisując się na newsletter otrzymujesz dostęp do naszej całej bazy wiedzy, z której możesz wybrać odpowiedni poradnik i go pobrać za darmo!

Porady od prawników

Tworząc wszystkie treści bazujemy na własnym, wieloletnim doświadczeniu w tej branży. Chętnie dzielimy się własną wiedzą i pomagamy w dostosowaniu się do aktualnych przepisów.
Poznaj opinie sprzedawców internetowych z jakimi współpracujemy od ponad 4 lat
Stwierdzamy, że wybór serwisu ProKonsumencki.pl był jak najbardziej trafny i przyczynił się do tego, że w sposób profesjonalny dbamy o prawa Konsumenta, co wpływa również na wizerunek naszej firmy. Rekomendujemy firmę Netlibre Sp. z o.o. jako solidnego partnera. Wojciech Lipka

Sklep ArtColor

W imieniu SmarMedia Sp. z o.o. mam przyjemność polecić usługi firmy Netlibre Sp. z o.o.o z siedzibą w Poznaniu właściciela marki “ProKonsumencki.pl”. (…) Zlecenie przygotowania regulaminu i polityki prywatności dla nowo otwieranego sklepu internetowego sklep.smartmedia.com.pl, powierzone ww. firmie, zostało wykonane terminowo i profesjonalnie. Firmę możemy polecić jako profesjonalnego i solidnego wykonawcę. Bartosz Sobolewski

Sklep SmartMedia.com.pl

Polecam serwis Prokonsumencki.pl jako profesjonalnego i rzetelnego partnera biznesowego. Nasza firma współpracowała z serwisem przy opracowywaniu regulaminu dla naszego sklepu internetowego. Współpraca przebiegła bez komplikacji i z zachowaniem najwyższego profesjonalizmowi. Dziękuję i polecam firmę jako godnego zaufania partnera biznesowego. Roman Godek

Sklep Chantal

Kim jesteśmy?

logo_newJesteśmy zespołem prawników specjalizujących się w zagadnieniach prawa konsumenckiego, doradzając i pomagając w prowadzeniu sklepu internetowego zgodnie z prawem. Zajmujemy się również przygotowywaniem umów dla przedsiębiorców z branży e-handlu i IT.

Przez 4 lata działalności w obsłudze sklepów internetowych, pomogliśmy już ponad 4 000 klientom zabezpieczyć swoje interesy pod kątem prawnym. Sprawdzone sklepy mogą liczyć na nadanie certyfikatu „Sklep Prokonsumencki”, którym wyróżniamy rzetelnych i profesjonalnych sprzedawców internetowych.

Sprawdzone sklepy mogą liczyć na nadanie certyfikatu “Sklep Prokonsumencki”, który wyróżnia rzetelnych i profesjonalnych sprzedawców internetowych.

Zapisz się na newsletter już teraz!

Czy prowadzisz sklep internetowy?

 

Czy sprzedajesz produkty online lub na Allegro?

Zapisz się na newsletter prawny

dla sprzedawców!

 

Otrzymasz bezpłatnie poradniki, porady prawne

i będziesz na bieżąco ze zmianami w prawie.

} }); jQuery(document).on("ninja_popups_open_link", function(event, data) { if (event.popup_id == 10382) { } }); });

Czy prowadzisz sklep internetowy?

 

Czy sprzedajesz produkty online lub na Allegro?

Zapisz się na newsletter prawny

dla sprzedawców!

 

Otrzymasz bezpłatnie poradniki, porady prawne

i będziesz na bieżąco ze zmianami w prawie.

} }); jQuery(document).on("ninja_popups_open_link", function(event, data) { if (event.popup_id == 10021) { } }); });