Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
0 głosów
15 wizyt
pytanie zadane w Inne przez użytkownika
Klient działający jako przedsiębiorca zamówił towar. Przewidywany termin realizacji miał wynosić 10 dni roboczych (towar ściągany z zagranicy), do realizacji wpłacił 10% zaliczki. W praktyce realizacja zamówienia zajęła 13 dni. W dniu kiedy towar był gotowy do wysyłki klient wysłał oświadczenie, ze chce  odstąpić od umowy i nie zapłaci pozostałej części kwoty, a my mamy zwrócić mu zaliczkę. Towar był personalizowany pod jego zamówienie (komplet felg + opon). Proszę o pomoc jak dalej powinnismy działać w sprawie. W naszej opinii nie ma podstaw do odstąpienia od umowy i klient powinien zapłacić do końca za zamówiony towar i go przyjąć.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (23.9k)
Dzień dobry,

Jeżeli klient kupił towar jako przedsiębiorca, nie przysługuje mu prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny. Jeżeli chodzi o opóźnienie, zgodnie z art. 543[1] kodeksu cywilnego: "W razie opóźnienia sprzedawcy kupujący może wyznaczyć dodatkowy termin do wydania rzeczy, a po jego bezskutecznym upływie może od umowy odstąpić."

Jeżeli zatem nie mieli Państwo w umowie albo regulaminie wpisanego umownego prawa odstąpienia od umowy, z podanych informacji wynika, że kupujący nie miał prawa do odstąpienia, ponieważ nie wezwał Państwa wcześniej do wykonania umowy i nie wyznaczył dodatkowego terminu. Zatem na podstawie podanych informacji można stwierdzić, że mogą Państwo domagać się wykonania umowy od klienta tj. przyjęcia towaru i zapłaty pozostałej części ceny.

W razie dalszych pytań w tej sprawie, zapraszamy do kontaktu pod adresem kontakt@prokonsumencki.pl.

Pozdrawiamy

326 pytań

331 odpowiedzi

56 komentarzy

673 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...