Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
0 głosów
44 wizyt
pytanie zadane w Zwrot towaru przez użytkownika (160)
zamknięte przez użytkownika

Klient zakupił produkt. Produkt uległ uszkodzeniu i został w ramach gwarancji odesłany przez klienta do naprawy. Po naprawie uległ ponownie uszkodzeniu i ponownie został odesłany przez klienta do naprawy. Obecnie produkt trafił trzeci raz do naprawy i klient żąda zwrotu środków za produkt.

Zgodnie z warunkami gwarancji tego produktu:

"Kupującemu przysługuje prawo do otrzymania zwrotu wpłaty:

- jeżeli usunięcie wady nie było możliwe,

- w okresie gwarancji dokonano trzech napraw wymagających wymiany podzespołów, a produkt nadal wykazuje wady."

Co w takiej sytuacji? Czy klient może odstąpić od umowy? 

komentarz zamknięcia: Uzyskałem odpowiedź

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (24k)

Dzień dobry,

W przypadku wykonywania uprawnień z tytułu gwarancji liczba napraw po których klient może żądać odstąpienia od umowy jest kwestią umowną określoną przez sprzedającego w warunkach gwarancji. Jeżeli klient  zgodnie z oświadczeniem gwarancyjnym  wyczerpał  limit napraw to sprzedający powinien uznać jego żądanie odstąpienia od umowy. Czym innym jest jednak wykonywanie uprawnień z tytułu rękojmi, której zasady określa prawo. Przepisy stanowią, że  kupujący może żądać odstąpienia od umowy z tytułu rękojmi. chyba że sprzedawca  niezwłoczne usunie wadę bądź wymieni rzecz wadliwą na wolną od wad. Ograniczenie to nie ma jednak zastosowania jeżeli rzecz była już wymieniana bądź naprawiana, a rzecz nadal posiada wadę. Co istotne w tą naprawę wlicza się również naprawa z tytułu gwarancji ale tylko jeśli naprawa gwarancyjna była zapewniona przez sprzedawcę a nie np. producenta.  
Pozdrawiamy 
0 głosów
odpowiedź przez użytkownika (160)
Dziękuję bardzo.

327 pytań

333 odpowiedzi

62 komentarzy

695 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...