Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
0 głosów
105 wizyt
w Zwrot towaru przez użytkownika
Mój problem polega na tym, że przez stronę olx.pl kupiła ode mnie pewna Pani dwa kosmetyki. Wysłałam je, a ta Pani zaczęła pisać do mnie ze została oszukana, że te kosmetyki są stare, że wlałam do nich wody. Oczywiście to prawdą nie jest. Kosmetykami były kremy z podkładem od znanej marki kosmetyków. Mają one rzadką konsystencje i przed użyciem należy je wymieszać, bo się rozwarstwiaja że względu na swoją formule (sam producent o tym pisze). Tłumaczyłam to dla tej Pani, ale ona dalej uważa że ja ingerowalam w to i że mam jej zwrócić pieniądze. Byłam chętna na zwrot pieniędzy w zamian za zwrot kosmetyków ale ta Pani obie tubki opróżniła. Grozi mi policją i że pójdzie z tym do sanepidu żeby to zbadali. Przecież nie będę oddawała pieniędzy za puste opakowania.. Proszę o pomoc

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (24.1k)
Dzień dobry,

Jeżeli Pani zdaniem reklamacja jest nieuzasadniona, tj. kosmetyki nie były wadliwe, ani przeterminowane, należy odnieść się do reklamacji i wskazać, dlaczego Pani zdaniem jest ona nieuzasadniona. Jeżeli kosmetyki nie były wadliwe, to nie grożą Pani żadne sankcje ze strony powyższych organów.

Pozdrawiam,

331 pytań

337 odpowiedzi

63 komentarzy

722 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...