Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
0 głosów
113 wizyt
w Zwrot towaru przez użytkownika
Witam,

1.czy klient odstępując od umowy powinien otrzymać zwrot gotówki za towar na miejscu?

 2.czy musi mieć potwierdzenie zakupu?

3.Jeśli wystarczy świadek to czy musi być pełnoletni i podpisać się gdzieś czy tylko słownie informuje ze ta osoba to tu kupiła...

4.czy osoba która chce odstąpienia od umowy na podstawie rękojmi sama przychodzi do mnie z pismem czy ja muszę mieć gotowy druk?

Pozdrawiam.

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (24.1k)
Dzień dobry,

Poniżej zamieszczamy odpowiedzi na Pani pytania:

1. Jeżeli sprzedawca uzna reklamację za zasadną i zgodzi się na odstąpienie od umowy, to klient powinien od razu otrzymać zwrot środków. W razie konieczności zbadania produktu, sprzedawca może wstrzymać się ze zwrotem do czasu zbadania produktu i podjęcia decyzji do żądania reklamacyjnego.

2. Klient powinien wykazać, że kupił produkt w danym sklepie. Ustawa nie określa, jakie konkretnie ma to być potwierdzenie, zatem nie musi to być zawsze paragon czy faktura, natomiast klient powinien w jakiś sposób wykazać zakup produktu. Na pewno jest to łatwiejsze w sklepie internetowym, ponieważ dane klienta powinny być wówczas w systemie informatycznym sklepu.

3. Tutaj sprzedawca musi samodzielnie zdecydować, czy taki dowód jest dla niego wystarczający. Z prawnego punktu widzenia w tym przypadku pełnoletność nie ma znaczenia.

4. Nie ma obowiązku posiadania takiego druku - konsument może złożyć reklamację w dowolnej formie.

Pozdrawiamy,

331 pytań

337 odpowiedzi

63 komentarzy

721 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...