Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
+3 głosów
398 wizyt
pytanie zadane w Inne przez użytkownika
Pracuję w modelu dropshippingu. Moje produkty wysyłam do klienta bezpośrednio od producenta/dystrybutora, z pominięciem magazynu. Z tej racji wślad za każdym wysłanym produktem wysyłam z biura list z paragonem do klienta. Przy zwiększających się liczbach wysyłek, zwiększa się także liczba listów z paragonami, co zwiększa koszty. Czy można, mając kasę fiskalną, wysyłać do klientów tylko paragon/fakturę elektroniczną? Co w takiej sytuacji zrobić z drukowanym paragonem papierowym z kasy fiskalnej?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (12.5k)
Szanowny Panie,

niestety, takie rozwiązanie nie jest możliwe. W przypadku, kiedy wystawiony jest paragon - musi on być dostarczony do konsumenta w oryginalnej, papierowej wersji.

Istnieje natomiast możliwość dostarczania droga elektroniczną faktur - wystepuje domniemanie zgody kleinta na dostarczenie faktury jedynie drogą elektroniczną (wersję papierową sprzedawca ma mu obowiazek przesłać dopiero, kiedy klient wyraźnie tego zażąda).

W razie pytań, pozostaję do dyspozycji.
komentarz przez użytkownika (210)
Z własnego doświadczenia dodam, że jeżeli z klientami prywatnymi rozliczasz się wyłącznie bezgotówkowo (przelewami, płatnościami elektronicznymi czy pobraniami) - a jeśli jesteś na dropshippingu, to zakładam, że tak właśnie jest - to takim klientom można wystawiać normalne imienne faktury VAT pomijając całkowicie kasę fiskalną i paragony. Z punktu widzenia skarbówki ważne jest, żeby każdy wpływ elektroniczny na konto mógł być jednoznacznie skorelowany z daną sprzedażą/fakturą. Skonsultuj to dokładnie z księgową, niemniej sam tak sprzedawałem w swoim sklepie przez pierwsze kilka miesięcy zanim wyposażyłem się w kasę fiskalną - wbrew pozorom kasa fiskalna zdecydowanie upraszcza procedurę sprzedaży gdy wysyłasz towar z własnego magazynu, ale w dropshippingu na pewno wygodniejsza będzie opcja wystawiania tylko faktur VAT i przesyłania ich elektronicznie.

326 pytań

331 odpowiedzi

56 komentarzy

673 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...