Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
0 głosów
96 wizyt
pytanie zadane w Reklamacja towaru przez użytkownika
Witam

Korzystając z możliwości uzyskania porady od Państwa prosimy o odpowiedź na poniższe pytanie.

Klient zakupił 06.06.2018 r. w naszej firmie używany silnik do samochodu na który udzieliliśmy gwarancje rozruchową 14 dni. Na silnik zostały założone nasze plomby w miejsca gdzie można silnik rozkręcić na części i coś powymieniać itp. Dnia 3.12.2018 r. klient złożył reklamację,że silnik jest uszkodzony nie nadaje się do naprawy,a w rozmowie telefonicznej stwierdził,że wie to stąd gdyż rozebrali silnik na części zrywając jednocześnie wszystkie plomby,gdzie my na naszej stronie mamy wyraźnie napisane,że zerwanie naszych plomb skutkuje utratą gwarancji. My w zaistniałej sytuacji żądanie klienta o zwrocie gotówki za silnik odrzuciliśmy po czym klient straszy nas sądem,opisaniem nas w mediach społecznościowych itd. Chcielibyśmy uzyskać od Państwa informacje jak wygląda taka sytuacja od strony prawnej.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (24k)
Dzień dobry,

W takim przypadku klient rzeczywiście traci uprawnienia z gwarancji. Nadal może jednak reklamować ewentualne wady w drodze rękojmi (chyba że jest przedsiębiorca i rękojmia została wyłączona). W celu rozpatrzenia reklamacji z rękojmi, klient powinien przesłać Państwu silnik, aby mogli go Państwo zbadać i stwierdzić czy rzeczywiście jest on wadliwy. Jeżeli klientowi nie przysługuje rękojmia (ze względu na ewentualne wyłączenie wobec przedsiębiorców) może on żądać odszkodowania za nieprawidłowe wykonanie umowy lub odstąpić od umowy, musi jednak wykazać, że rzeczywiście Państwo nieprawidłowo wykonali umowę sprzedaży.

Jeżeli byliby Państwo zainteresowani bardziej szczegółową analizą, zapraszamy do kontaktu pod adresem: kontakt@prokonsumencki.pl.

Pozdrawiamy

327 pytań

332 odpowiedzi

57 komentarzy

686 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...