Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
0 głosów
66 wizyt
w Zwrot towaru przez użytkownika (140)
Dzień dobry,

Klient chce odstąpić od umowy zawartej droga mailową, jednak był 2-3 razy testować materac. W dniu dzisiejszym dostarczono mi 2 materace, jeden rozpakowany, użytkowany, drugi oryginalnie zapakowany (ten sam model, lecz 2 różne twardości). Wiem, że nie ma możliwosci zwrotu rozpieczętowanego materaca ze względów higienicznych, jak sie to ma na tą chwile prawnie? Co z materacem, który jest zapakowany? Wybór nastąpił w sklepie oraz testowanie, czy ma Klient prawo go zwrócić? Miał mozliwośc testowania na sklepie i nie kupował "kota w worku". Twierdzi, że twardość jest inna niż tego na sklepie. Uświadomiłam o możliwości reklamacji, lecz takiej informacji klient nie dopuszcza, żąda zwrotu pieniędzy za oba na konto (płatność była dokonana częściowo przelewem - zaliczka, reszta była płacona gotówką na sklepie.

Bardzo proszę o odpowiedź podpartą paragrafami. Dziękuję

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (24.1k)
Dzień dobry,

Jeżeli umowa została zawarta mailowo, to będzie ona umową na odległość i klient będący konsumentem, będzie miał co do zasady prawo dostąpienia od tej umowy w terminie 14 dni od otrzymania towaru. Dotyczyć do będzie nierozpakowanych materaców. Co do rozpakowanego materaca, jak wynika z interpretacji Komisji Europejskiej, jest on objęty wyjątkiem od prawa odstąpienia od umowy, zgodnie z którym prawo odstąpienia nie przysługuje w przypadku umowy, "w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu" (art. 38 pkt 5 ustawy o prawach konsumenta).

Pozdrawiamy,

331 pytań

337 odpowiedzi

63 komentarzy

721 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...