Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
0 głosów
300 wizyt
pytanie zadane w Ustawa konsumencka przez użytkownika
w sklepie internetowym  klient zakupił 2 sukienki zwrócił jedną czy muszę zwracać  mu koszty wysyłki towaru do klienta [nie mówimy tu o przesyłce zwrotnej] plus koszt towaru czy tylko koszt towaru dodam że na moich aukcjach cena przesyłki jest stała baz względu ile sztuk klient zakupi cena wysyłki się nie zmienia

pozdrawiam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (23.9k)
Dzień dobry,

Jeżeli chodzi o tę kwestię, stosowane są dwie interpretacje. Zgodnie z jedną, w przypadku gdy koszt dostawy tych produktów, których klient nie zwraca, byłby taki sam jak poniesiony przez klienta, nie trzeba zwracać kosztów przesyłki. Zgodnie z drugą, koszty przesyłki dzieli się proporcjonalnie na ilość zwracanych produktów i z wraca klientowi część - w tym przypadku połowę. Obie te interpretacje są stosowane przez sprzedawców i obie dadzą się dobrze uzasadnić, zatem wybór należy tutaj do sprzedawcy.

Pozdrawiamy,

326 pytań

331 odpowiedzi

56 komentarzy

674 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...