Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
0 głosów
223 wizyt
pytanie zadane w Zwrot towaru przez użytkownika
Dzień dobry,

chciałby zapytać o możliwość zwrotu produktów ciętych z metra. Na przykład węży paliwowych lub przewodów elektrycznych. Oba przedmioty są na szpulach, najczęściej po 100mb, z których to odcinany jest zgonie z życzeniem klienta dowolny odcinek, metr, dwa czasem siedemnaście.

Pytanie czy taki przedmiot można zwrócić w o Art. 38. Ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta?

Mam tu naturalnie na myśli możliwość, lub jej brak, zastosowania wyjątku:

"w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb."

z góry dziękuje za odpowiedz.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (23.9k)

Dzień dobry,

W takim przypadku najczęściej nie będzie można uznać, że taki produkt jest objęty wyjątkiem. W przypadku gdy jedyna wskazywana przez klienta cecha produktu to długość, jest to za mało, że by uznać, że produkt jest tworzony według specyfikacji klienta. Można ewentualnie zaryzykować taką interpretację w przypadku gdy dane długość jest bardzo niestandardowa np. bardzo krótka. Z kolei w przypadku bardzo długich wymiarów, raczej też nie będzie można zastosować tego wyjątku, ponieważ takie części dają się podzielić na bardziej standardowe. 

Pozdrawiamy

326 pytań

331 odpowiedzi

56 komentarzy

673 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...