Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
+3 głosów
61 wizyt
pytanie zadane w Ustawa konsumencka przez użytkownika
Klient odstępuje od umowy. Zwraca towar, ale jest uszkodzony (m.in. połamana obudowa). Towar tylko do utylizacji. Czy muszę przyjąć takie odstąpienie i zwrócić za najtańszą przesyłkę i wartość towaru np 1zł?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (24k)
Sprzedawca nie może odmówić przyjęcia nawet zniszczonego towaru.

Jednakże, w przypadku zwrotu (na podstawie art. 27 ustawy o prawach konsumenta) uszkodzonego towaru, w przypadku gdy uszkodzenie powstało w wyniku korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, sprzedawca może żądać od konsumenta stosownego odszkowania. W doktrynie wskazuje się, że konsument powinien mieć możliwość sprawdzenia rzeczy jak w sklepie stacjonarnym. Dlatego zakres czynności koniecznych do stwierdzenia charakteru, cech i funcjonowania rzeczy będzie różny w zależności od towaru.

W kwestii zwrotu kosztów dostarczenia rzeczy - sprzedawca zobowiązany jest do ich zwrotu, jednak tylko najtańszego zwykłego spososbu dostarczenia oferowanego przez przedsiębiorcę.

327 pytań

332 odpowiedzi

57 komentarzy

686 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...