Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
0 głosów
219 wizyt
pytanie zadane w Ustawa konsumencka przez użytkownika
W moim sklepie internetowym klient zakupił towar, proszą o wystawienie faktury na Fundację. Kupujący ma niepełnosprawne dziecko. Po otrzymaniu towaru, klient poinformował mnie, że chce odstąpić od umowy. Nie podał przyczyny. Gdyby to był przedsiębiorca kupujący towar na fakturę, to nie uwzględniłabym odstąpienia. Jak to jest, gdy kupujący dokonał zakupu a na fakturze jest Fundacja, która miała mu zwrócić koszt zakupu? Będę wdzięczna za poradę.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (24k)
Dzień dobry,

Zgodnie z kodeksem cywilnym, za konsumenta uważa się osobę fizyczną dokonującą z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową. Jeżeli zatem klient kupił towar dla swojego dziecka, to należy uznać, że kupił go jako konsument, niezależnie od tego, że fundacja zwróciła mu koszty. W takim przypadku klient będzie miał prawo odstąpienia od umowy.

Pozdrawiamy

327 pytań

333 odpowiedzi

62 komentarzy

695 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...