Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
0 głosów
259 wizyt
pytanie zadane w Dane osobowe przez użytkownika

Witam!

Jak w tytule: Czy formularz kontaktowy na stronie musi mieć checkbox ze zgodą na przetwarzanie danych i czy ta zgoda musi być rejestrowana?
Przez rejestrację rozumiem zapisanie w bazie danych informacji o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu np. odpowiedzi na zadane pytanie typu imię, e-mail, data udzielenia zgody.
Czy wystarczy tylko zapisać zasady w polityce prywatności a przy formularzu dać tylko checkbox z wyrażeniem zgody (bez zapisu szczegółów w bazie danych). Oczywiście wysłanie formularza jest uwarunkowane zaznaczeniem checkboxa.
I pytanie pomocnicze: czy w formularzu zadawania pytań (tym, który właśnie wypełniam) nie powinna być też taka zgoda?

Pozdrawiam,

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (24k)
Dzień dobry,

W formularzu kontaktowym wystarczający będzie checkbox z potwierdzeniem zapoznania się z polityką prywatności oraz linkiem do polityki. Nie jest wymagana odrębna zgoda na przetwarzanie danych, chyba, że będą Państwo w ten sposób zbierali np. zapisy na newsletter - natomiast w takim przypadku powinien być to odrębny, nieobowiązkowy checkbox. Zarówno potwierdzenie zapoznania się z polityką, jak i zgoda powinny być rejestrowane.

Pozdrawiamy

327 pytań

333 odpowiedzi

62 komentarzy

695 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...