Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
0 głosów
56 wizyt
pytanie zadane w Zwrot towaru przez użytkownika
Dziękuję za odpowiedź

Ale co w takim razie ze stanowiskiem prezesa UOKiK oraz Komisji Europejskiej: konsument odstępujący od umowy może korzystać z towaru tylko tak jak robiłby to w sklepie stacjonarnym? Przecież drogeria  nie pozwoli klientowi otwierać, używać a następnie odstawiać na półkę żadnych kosmetyków czy perfum a nie zawsze są wystawione testery (nawet w sephorze nie ma testerów kremów a jeśli są to tylko sporadycznie).
związane z odpowiedzią na: Czy można zwrócić używany kosmetyk

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (23.4k)
Dzień dobry,

Stanowisko to stanowi wskazówkę przy interpretacji przepisów, natomiast w niektórych przypadkach może się zdarzyć, że konsument będzie jednak mógł skorzystać z produktu w inny sposób. Przepis który reguluje tę kwestię (art. 34 ust. 4 ustawy o prawach konsumenta) stanowi: "Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy."

Dlatego w przypadku kosmetyków zalecane jest sprzedawanie kosmetyków zafoliowanych w odpowiedni sposób, tak aby kwalifikowały się do wyjątku od prawa odstąpienia od umowy, którego przedmiotem jest "rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu".

Pozdrawiamy

313 pytań

318 odpowiedzi

54 komentarzy

631 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.



...