Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
0 głosów
84 wizyt
pytanie zadane w Reklamacja towaru przez użytkownika (120)
Klient dokonał zakupu tzn. Wpłacił zaliczkę w dniu 10.11.2015 dopłatę za towar dokonał w dniu 14.12.2015 teraz reklamuje towar za nie zgodny z umowa data złożenia pisma reklamacyjnego 14.12.2017 według mnie datą zawarcia umowy sprzedaży jest data wpłacenia zaliczki ( 10.11.2015) więc według mnie roszczenie jest bezzasadne.  Ponadto klientka pisze, że usterka wystąpiła w marcu 2017 a dopiero teraz reklamuje. Klientka żąda naprawy lub wymiany na nowy.  Proszę o informację jak to wygląda w świetle prawa.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (24k)
Dzień dobry,

Data zawarcia umowy to dzień, w którym określili Państwo między sobą wszystkie istotne jej postanowienia, takie jak produkt będący przedmiotem umowy i cena. Tak więc z tego punktu widzenia nie ma znaczenia data wpłaty zaliczki, ani pozostałej części ceny. Natomiast rękojmia obejmuje, które zostały przez klienta stwierdzone w ciągu dwóch lat od dnia otrzymania przez niego produktu.

Pozdrawiamy

327 pytań

333 odpowiedzi

62 komentarzy

694 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...