Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
0 głosów
96 wizyt
pytanie zadane w Inne przez użytkownika (210)
Witam,

czy umieszczenie w opisie przedmiotu w sklepie internetowym lub karcie allegro linku np. do strony prodcenta lub strony która szerzej opisuje produkt jest rozumiane jako przekazanie treści tej podlinkowanej strony klientowi? Czy jeżeli nie ma tych treści zawartych w opisie produktu i jest tylko link to tak jakby produkt nie był opisany? Czy jest jakaś podstawa prawna?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (24k)
Dzień dobry.

Zgodnie z art. 12 ust. 1 punktem 1 ustawy o Prawach konsumenta obowiązek przedsiębiorcy polega m.in. na poinformowaniu konsument o głównych cechach świadczenia. Pożądane byłoby zatem, aby te główne cechy opisane były w ofercie, natomiast dodatkowe informacje i dalsza część opisu może znajdować się na innej stronie internetowej, do której odsyła link zamieszczony przy ofercie.

Pozdrawiamy
komentarz przez użytkownika (210)
Witam, ale czy to co jest zamieszczone na innej stronie (podlinkowane) jest według prawa przekazaniem Klientowi informacji czy też nie?
komentarz przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (24k)
Dzień dobry,

Takie stanowisko mogłoby być kwestionowane, dlatego też zalecamy, aby produkt był opisany na stronie sklepu. Natomiast dodatkowe informacje mogą znajdować się pod linkiem.

Pozdrawiamy

327 pytań

332 odpowiedzi

57 komentarzy

686 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...