Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
+2 głosów
40 wizyt
w Inne przez użytkownika
Proszę o informację nt. instrukcji do sprzedawanych przez nas urządzeń. Cy musza być one w wersji papierowej w każdym urządzeniu, czy mogą być np. udostępnione na stronie produktu (jeśli mogą być udostępnione to czy w urządzeniu musi się znajdować kartka gdzie jest dostępna instrukcja)? Czy załączone instrukcje do urządzeń muszą być w języku polskim?

 

Pozdrawiam,

Mariusz.

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika (150)

Panie Mariuszu, 

instrukcje każdorazowo muszą być dołączane do produktu w wersji papierowej, na podstawie art.  Kodeksu Cywilnego :

"Art. 546. § 1. Sprzedawca obowiązany jest przed zawarciem umowy udzielić kupującemu potrzebnych wyjaśnień o stosunkach prawnych i faktycznych dotyczących rzeczy.

§ 2. Sprzedawca obowiązany jest wydać posiadane przez siebie dokumenty, które dotyczą rzeczy. Jeżeli treść takiego dokumentu dotyczy także innych rzeczy, sprzedawca obowiązany jest wydać uwierzytelniony wyciąg z dokumentu. Ponadto, jeżeli jest to potrzebne do należytego korzystania z rzeczy zgodnie z jej przeznaczeniem, sprzedawca obowiązany jest załączyć instrukcję i udzielić wyjaśnień dotyczących sposobu korzystania z rzeczy." 

Istnieje także wymóg, aby instrukcja napisana była w języku polskim.

W razie pytań, pozostaję do dyspozycji.

331 pytań

336 odpowiedzi

63 komentarzy

712 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.



Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...