Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
0 głosów
142 wizyt
pytanie zadane w Reklamacja towaru przez użytkownika
Klient zauważył wadę w 216 roku o czym informuje w zgłoszeniu reklamacyjnym. Czy nie jest tak, że Klient musi zgłosić Sprzedawcy fakt zaistnienia wady do 2 miesięcy od zauważenia jej?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (23.6k)
Dzień dobry,

Zgodnie z art. 568 kodeksu cywilnego roszczenie o usunięcie wady lub wymianę rzeczy sprzedanej na wolną od wad przedawnia się z upływem roku, licząc od dnia stwierdzenia wady. Jeżeli kupującym jest konsument, bieg terminu przedawnienia nie może zakończyć się przed upływem terminu rękojmi (2 lata od otrzymania produktu). Powyższy termin należy również przyjąć jako termin maksymalny na zgłoszenie wady.

Pozdrawiamy,

319 pytań

324 odpowiedzi

55 komentarzy

653 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.



Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...