Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
0 głosów
288 wizyt
pytanie zadane w Zwrot towaru przez użytkownika
W piątek otrzymałem materac kupiony przez internet. Jest on jednak zbyt miękki, chciałem zwrócić go do sprzedawcy. Wyjąłem go jednak z fabrycznej folii. W regulaminie sklepu istnieje zapis:

Zgodnie z art. 38 ust. 5 ustawy o prawach konsumenta (Dz. U. z 2014 r., poz. 827) ze względów higienicznych prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje konsumentowi w przypadku usunięcia z produktu foli zabezpieczającej (folia zgrzana termicznie lub z nadrukiem logo firmy).

Czy materac nie jest czasem wyłączony z tego przepisu o względach higienicznych ?? Materac jest czysty, pachnie jeszcze fabryką. Posiadam oryginalną folię w którą był zapakowany.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (24k)
Dzień dobry,

Zgodnie z tym przepisem prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje w przypadku produktów zapieczętowanych i takich, których zwrot jest niemożliwy ze względów higienicznych. Jeśli chodzi o materece to tutaj jest to kwestia sporna, jednakże w wytycznych Komisji Europejskiej, materac został wskazany jako przykład produktu, który nie podlega zwrotom w ramach odstąpienia od umowy zawartej na odległość.

Proponujemy skontaktować się ze sprzedawcą i spróbować polubownie zakończyć sprawę.

Pozdrawiamy

Zespół Prokonsumencki.pl

327 pytań

332 odpowiedzi

57 komentarzy

686 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...