Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
0 głosów
49 wizyt
w Reklamacja towaru przez użytkownika (200)
Wiatm chciałbym, obiżć ceny produktów zalegających na sklepie do cen zakupu. Wszystkie produkty są pełno wartościowe i wg mnie nie posiadają wad ukrytych ani błędów w ich produkcji. Dodam, że jest to obuwie sportowe i problem wynika z tego, że ludzie bardzo często składają reklamacje gdzie najcześciej są to uszkodzenia z ich winy. Niestety my mamy obowiązek przyjąć obuwie na reklamację przesłać je do rzeczoznawcy itp przy czym ponosimy dodatkowe koszty. Jednak przy butach na których nie zarabiamy chcielibyśmy się zabazpieczyć przed możiwością składania reklamacji.  Nie wiem jednak jak ta obniżka cen powinna się nazywać "promocja", wyprzedaż" czy może jeszcze jakoś inaczej.

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (24.1k)
Niestety jeżeli obuwie jest pełnowartościowe to niezależnie od tego czy jest to wyprzedać, promocja, czy jakkolwiek nazwiemy taką formę sprzedaży nadal będzie obowiązywała rękojmia 2 lat. Rękojmia 2 lat obowiązuje zawsze przy sprzedaży, a jedynie w stosunku do rzeczy używanych można ją obniżyć do 1 roku czasu.
przez użytkownika (200)
a czy nie ma nigdzie takie zapisu, że kupując produkty z przeceny kierując się zasadami logiki i doświadczenia życiowego konsument powinien wiedzieć iż produkt może zawierać błędy produkcyjne lub materiałowe?
przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (24.1k)
Niestety nie ma takiego zapisu.

331 pytań

337 odpowiedzi

63 komentarzy

721 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...