Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
0 głosów
1.5k wizyt
w Reklamacja towaru przez użytkownika
Dzień dobry,

Pisze w sprawie reklamacji jaką zgłosiła nasza klientka i proszę o radę – jak postąpić w takiej sytuacji.

Klientka kupiła na naszej aukcji na Allegro produkt personalizowany w postaci księgi gości, do której wykonujemy nadruk na kartce przyklejanej na okładkę z danymi klienta (imiona, data…). Na naszej aukcji w zakładce informacja od sprzedającego nie ma informacji o tym, że nie może klient odstąpić od umowy w przypadku produktu personalizowanego, ale niestety w tym przypadku towar wrócił do nas uszkodzony (księga ma poważnie uszkodzony róg) co powoduje, że nie możemy z nią już nic zrobić i nie nadaje się do dalszego odsprzedania.

Co powinniśmy zrobić w takiej sytuacji? Czy możemy nie przyjąć zwrotu? Czy możemy oddać część kosztów – jak to powinno wyglądać?

Proszę o pilną odpowiedź.

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (24.1k)
Co do zasady klient nie ma prawa zwrotu produktów spersonalizowanych, ale trzeba go tym poinformować, a tego niestety Państwo nie zrobili. Klient może zatem odstąpić od umowy. Państwo jednak mają prawo potrącenia kwoty za uszkodzenie o tyle, o ile faktycznie ten produkt jest teraz mniej warty. Może to być nawet 100 %, jeśli Państwa zdaniem taka jest strata wartości produktu.

Od razu także zasugeruję, aby dodali Państwo do Allegro niezbędne informacje. Po pierwsze będą one Państwa chroniły np. na wypadek takich sytuacji, a po drugie muszą Państwo spełnić obowiązki informacyjne. Ich niespełnienie może się wiązać z obowiązkiem zapłaty dość wysokiej kary pieniężnej.

Być może byliby Państwo zainteresowani sporządzeniem takiego regulaminu do serwisu Allegro przez nas? Koszt takiej usługi to 390 zł netto.

Pozdrawiam serdecznie

331 pytań

337 odpowiedzi

63 komentarzy

721 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...