Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
0 głosów
16 wizyt
pytanie zadane w Zwrot towaru przez użytkownika
Mamy przygotowane zdjęcia produktów -> klient zamawia szafkę, która dopiero zostanie wyprodukowana, w jaki sposób możemy zabezpieczyć się zawierając kwestię, że produkt jest jednak przygotowany na zamówienie żeby uniknąć zwrotu

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (24k)
Zgodnie z art.38 ust.3 ustawy o prawach konsumenta, konsumentowi nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana wg specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb.

Rzecz nieprefabrykowana to rzecz stworzona na specjalne zamówienie konsumenta lub służących zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb. Są to przedmioty, których dalsza odsprzedaż będzie w zasadzie niemożliwa albo bardzo utrudniona.

W tej sytuacji, jeśli klient zamawia szafkę ze zdjęcia, nie ma żadnych konkretnych uwag co do zamówienia, np. nie podaje konkretnych wymiarów, materiału z jakiego ma być ona wykonana, a więc jest to konkretna szafka ze zdjęcia- w takiej sytuacji produkt nie jest prefabrykowany, nie ma tutaj znaczenia, kiedy szafka zostanie wykonana, a więc w takiej sytuacji klient zawsze będzie miał prawo odstąpienia od umowy.

327 pytań

332 odpowiedzi

57 komentarzy

686 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...