Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
0 głosów
18 wizyt
pytanie zadane w Zwrot towaru przez użytkownika
Witam,

Mam pytanie o koszty przesyłki. Podstawową przesyłką u nas jest wysyłka kurierem DHL po wpłacie na konto 20 zł. Jeśli Klient wybrałby przesyłkę np. paletową za 100 zł (choć dostępna była ta za 20zł) to z tego co się orientuję, przy odstąpieniu od umowy zwracam koszt 20 zł a nie 100 zł, prawda? A jeśli Klient wybiera przesyłkę za pobraniem za 30 zł, to wtedy zwracam 30 zł czy 20 zł ? Sama teraz jako konsument odesłałam towar (pomijając to, ze chcą mi potrącić 30% za otwarcie pudełka) to jeszcze oddać za przesyłkę tą najniższą kwotę (po przedpłacie) a wybrałam o całe 2 zł droższą – za pobraniem.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (23.9k)
Można zwrócić 20, a nie 100 zł. Co innego, gdyby nie było możliwości wysyłki i jednocześnie wysyłka paletowa jest najtańszym sposobem.

Co do płatności za pobraniem, to jest to temat niestety bliżej niesprecyzowany. Pomimo najszczerszych chęci nie jesteśmy w stanie dać Pani jednoznacznej rekomendacji jakie stanowisko obrać. Nie ma jednoznacznego orzecznictwa ze strony UOKiKu czy należy i czy można dzielić najtańszy sposób dostawy ze względu na sposób płatności.

326 pytań

331 odpowiedzi

56 komentarzy

673 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...