Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
+1 głos
26 wizyt
w Zwrot towaru przez użytkownika
Dzień dobry.

Sprzedaję routery w stanie nowym zapakowane w zafoliowanym  pudełku, same routery posiadają folię na górnej części wykonanej z błyszczącego plastiku czesto stosowanego w nowych urządzeniach.

Pani zakupiła go używała około tygdnia wystawiła pozytywny komentarz, następnie zadzwoniła że chce go oddać, poinformowałem ją iż jeśli nie posiada sladów używania to owszem nie ma problemu , już takie przyjomowałem.

Towar wraz z odstąpieniem od umowy do mnie dotarł, posiada oczywiście zdjętą folię  posiada liczne rysy nawet na dolnej częsci obudowy co stanowczo nie stanowi już towaru w stanie jakim mógłbym go sprzedać w  stanie  nowym.

Co mam w takim przypadku zrobić : odesłać( kto mi zwróci koszty przesyłki?) czy tez zmniejszyć jego wartośc jesli tak to w jaki sposób.

Proszę o pomoc.

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (24.1k)
Naszym zdaniem pozostaje uznanie odstąpienia za skuteczne i zwrot pieniędzy. Zmiana nie przekracza zwykłego zarządu. Zachęcamy do lektury: http://centrumsprzedawcy.pl/cala-prawda-o-zwrocie-towaru-zakupionego-przez-internet-odstapienie-od-umowy/

Pozdrawiamy,

Zespół Prokonsumencki.pl

331 pytań

337 odpowiedzi

63 komentarzy

721 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...