Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
+1 głos
40 wizyt
w Zwrot towaru przez użytkownika
Sprzedawca z Anglii zgadza się zwrócić pieniądze ale dopiero po otrzymaniu zwróconego towaru. Czy nie powinien zwrócić pieniędzy natychmiast po otrzymaniu dokumentu potwierdzającego wysyłkę paczki.

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (24.1k)
Szanowni Państwo,

zgodnie z art. 32 ust. 3 ustawy o prawach konsumenta, jeżeli przedsiębiorca nie zaproponował, że sam odbierze rzecz od konsumenta, może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od konsumenta do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez konsumenta dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Zgodnie z wytycznymi Komisji Europejskiej do skutecznego stosowania dyrektywy 2011/83/UE w sprawie praw konsumentów, jeżeli dowód został otrzymany po upływie 14 dni, przedsiębiorca zwraca koszty konsumentowi bez zbędnej zwłoki. Znaczenie terminu „bez zbędnej zwłoki” musi być jednak analizowane w zależności od konkretnego przypadku, w normalnych okolicznościach dokonanie zwrotu nie powinno zająć jednak więcej niż kilka dni roboczych.

Wobec powyższego, po otrzymaniu dokumentu potwierdzającego wysyłkę paczki Sprzedawca powinien bez zbędnej zwłoki zwrócić wszelkie otrzymane od Pana świadczenia, w żadnym wypadku nie może wstrzymać się ze zwrotem pieniędzy do dnia otrzymania przesyłki.

Pozdrawiamy,

Zespół Prokonsumencki.pl

331 pytań

336 odpowiedzi

63 komentarzy

712 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...