Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
+1 głos
34 wizyt
w Reklamacja towaru przez użytkownika
Pewnego razu kupiłem przedmiot przez „Kup Teraz” na Allegro, i dostałem zepsuty chciałem zgłosić reklamację ale sprzedawca wykręca się że nie przyjmie reklamacji ponieważ Cytuję „Konsumentom (osoby nie kupujące na FV) przysługuje prawo do odstąpienia od umowy kupna sprzedaży w okresie do 14 dni od otrzymania przesyłki”- taka informacja jest zamieszczona na aukcji. Czy ma prawo do nie przyjęcia reklamacji, Bardzo proszę o odpowiedź

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (24.1k)
Szanowny Panie,

zakładając, że zakupił Pan towar na allegro od Sprzedawcy będącego przedsiębiorcą, przysługuje Panu oczywiście prawo odstąpienia od umowy oraz roszczenie z tytułu rękojmi. Odpowiedzialności za wadę towaru nie można ograniczyć ani wykluczyć względem konsumenta.

Chcielibyśmy także wskazać, że prawo odstąpienia od umowy oraz rękojmia są odrębnymi, niezależnymi od siebie uprawnieniami. Oczywiście, w terminie 14 dni od daty otrzymania towaru może Pan zarówno zwrócić towar składając oświadczenie woli o odstąpieniu od umowy oraz składając reklamację.
Ponadto, po upływie wyżej wskazanego terminu, w przeciągu 2 lat ma Pan prawo złożyć reklamację do Sprzedawcy.

Pozdrawiamy,
Zespół Prokonsumencki.pl

331 pytań

336 odpowiedzi

63 komentarzy

712 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...