Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
+1 głos
35 wizyt
w Dane osobowe przez użytkownika

Witam

Artykuł 43.1 p8 mówi że nie jest wymagane rejestrowanie zbioru danych przetwarzanych wyłącznie w celu wystawienia faktury, rachunku lub prowadzenia sprawozdawczości finansowej (rozumiem że w moim przypadku chodzi o Urząd Skarbowy) więc prowadząc sklep internetowy jestem zwolniony z rejestracji bazy danych tak.

Druga sprawa która mi nie daje spokoju to kasa fiskalna, działalność zacząłem w Marcu ubiegłego roku i nie przekroczyłem limitu 20000 tyś zł

Sprzedaję perfumy i kosmetyki, rozmawiając z pracownikiem swojego Urzędu Skarbowego dowiedziałem się że nie muszę mieć kasy fiskalnej ale czytając to ” 4 listopada 2014 r. Minister Finansów podpisał rozporządzenie w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących, które weszło w życie w dniu 1 stycznia 2015 roku. Rozporządzenie to w znacznym stopniu zmienia zasady stosowania zwolnień z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kas fiskalnych, którym wielu z Państwa podlega w bieżącym 2015 roku.” a w nim czytając katalog czynności, do których nie ma zastosowania zwolnienie z obowiązku ewidencji przy pomocy kas rejestrujących. Wykonanie tych czynności na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczych i/lub rolników ryczałtowych wiąże się z obowiązkowym rozpoczęciem ewidencji przy pomocy kasy fiskalnej, jest tam wyraźnie napisane że nie ma zwolnienia z obowiązku ewidencji ten kto dostarcza perfumy i wody toaletowe (PKWiU 20.42.11.0), z wyłączeniem towarów dostarczanych na pokładach samolotów.

Czytając punkty związane ze zwolnieniami z tego obowiązku mam już mętlik w głowie i nie jestem pewien czy muszę mieć kasę fiskalną czy nie.

Pozdrawiam,

Sokalski Eugeniusz

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (24.1k)
Szanowny Panie,

jeżeli przetwarza Pan dane tylko co celów wystawienia faktur, to korzysta Pan z wskazywanego zwolnienia. Jeżeli jednak przetwarza Pan i przekazuje dane osobowe klientów, np. przewoźnikom, czy serwisom umożliwiających wystawienia opinii o produkcie, to będzie Pan zobowiązany zgłosić zbiory danych osobowych GIODO.

W kwestii kas rejestrujących odsyłam do naszej obszernej analizy: https://prokonsumencki.pl/blog/czy-sklep-internetowy-musi-posiadac-kase-fiskalna/?nabw=2.

Pozdrawiamy,

Zespół Prokonsumencki.pl

331 pytań

337 odpowiedzi

63 komentarzy

713 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...