Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
+2 głosów
8 wizyt
pytanie zadane w Zwrot towaru przez użytkownika
Witam,
Klient złożył zamówienie w kwietniu i wpłacił zaliczkę. Po skompletowaniu zamówienia i prośbie o dopłatę reszty, Klient chce zrezygnować z zamówienia. Czy mogę odmówić? Wiem, że Klient po otrzymaniu towaru może go odesłać. Bardzo proszę o pilną odpowiedź.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (13.8k)
 
Najlepsza
Szanowny Panie,

jeżeli klientem jest konsument, to niestety, może odstąpić od umowy jeszcze przed otrzymaniem towaru.

W odpowiedzi na drugą kwestię. Tak, konsument na podstawie art. 27 nowej ustawy o prawach konsumenta, może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny i co do zasady bez ponoszenia kosztów.

W razie pytań pozostaję do dyspozycji.

320 pytań

324 odpowiedzi

55 komentarzy

653 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.



Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...