Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
0 głosów
197 wizyt
w Inne przez użytkownika
Dzień dobry,

mam pytanie, czy dane rejestrowe firmy prowadzącej sklep internetowy muszą znajdować się w stopce strony na stronie głównej, czy też wystarczy jeśli będą prezentowane w jednej z zakładek (np. kontakt)?

Pozdrawiam,

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (13.8k)

Obowiązek podania danych danych identyfikujących wynika z art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o prawach konsumenta. Ustawa nakazuje najpóźniej w chwili wyrażenia przez konsumenta woli związania się umową na odległość przedsiębiorstwa przedsiębiorca ma obowiązek poinformować konsumenta w sposób jasny i zrozumiały m.in. o  swoich danych identyfikujących, w szczególności o firmie, organie, który zarejestrował działalność gospodarczą, a także numerze, pod którym został zarejestrowany;
Ustawa ta nakładając obowiązek informacyjny nie określa jednak formy w jakim ma być on spełniony. 
Tłumacząc, przedsiębiorca ma obowiązek podać te dane, jednakże forma ich przekazania zależy od niego, dlatego jeśli przedsiębiorca chce, to może zamieścić je i w stopce i zakładce. Pamiętać, trzeba, że muszą być one podane w sposób jasny i zrozumiały. 
Wydaje się jednak, że wystarczające jest umieszczenie tych informacji w regulaminie sklepu. 

Sprzedawca musi pamiętać o art. 21 ust. 1  tej ustawy. Zgodnie z nim przedsiębiorca ma obowiązek przekazać konsumentowi potwierdzenie zawarcia umowy na odległość na trwałym nośniku w rozsądnym czasie po jej zawarciu, najpóźniej w chwili dostarczenia rzeczy lub przed rozpoczęciem świadczenia usługi.Potwierdzenie obejmuje:

  1. informacje, o których mowa w art. 12 ust. 1, chyba że przedsiębiorca dostarczył konsumentowi te informacje na trwałym nośniku przed zawarciem umowy. 

Przekładając z języka prawnego - informacje rejestrowe muszą znaleźć się w mailu potwierdzającym zawarcie umowy. 

W razie pytań pozostaję do dyspozycji. 

331 pytań

336 odpowiedzi

63 komentarzy

712 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...