Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
+2 głosów
79 wizyt
pytanie zadane w Ustawa konsumencka przez użytkownika
Jesteśmy stowarzyszeniem, w którego statucie jest edukacja, prowadzimy więc kursy internetowe. Nie są związane z przesyłaniem kursantom jakichkolwiek gotowych produktów, kursy są on line. Czy w związku z tym – po pierwsze – możemy być traktowani jako sklep internetowy? Po drugie – nowe przepisy dotyczą "wyłącznie w obrocie pomiędzy przedsiębiorcami a konsumentami" jak nas informuje mail od Stowarzyszenia Praw Konsumentów… Stowarzyszenie to przecież nie przedsiębiorca. ???

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (12.7k)

Dzień dobry,

należy pamiętać, że zgodnie z art. 34. Ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. - Prawo o stowarzyszeniach stowarzyszenie może prowadzić działalność gospodarczą, według ogólnych zasad określonych w odrębnych przepisach. Dochód z działalności gospodarczej stowarzyszenia służy realizacji celów statutowych i nie może być przeznaczony do podziału między jego członków.

Należy rozpatrywać to w związku z definicją przedsiębiorcy z  art. 43 [1] Kodeksu Cywilnego - Przedsiębiorcą  jest  osoba  fizyczna,  osoba  prawna  i  jednostka organizacyjna,  o  której  mowa  w art.  33[1]   §  1,  prowadząca  we  własnym  imieniu działalność gospodarczą lub zawodową.

A więc mogą być Państwo zostać uznani, że przedsiębiorcę, który zorganizował swoją działalność w postaci sklepu internetowego.

Jeśli są Państwo zainteresowani polecam kontakt z nami w celu doprowadzenia Państwa sklepu do stanu zgodnego z obowiązującymi przepisami prawa.

327 pytań

332 odpowiedzi

57 komentarzy

686 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...