Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
+2 głosów
71 wizyt
pytanie zadane w Dane osobowe przez użytkownika
Witam serdecznie,

otwieram swój pierszy sklep internetowy i przeczytałam, że w związku z tym muszę zgłosić swoją działalność do Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Czy każdy sklep taki obowiązek? Mój sklepik jest mały i nie planuje w najbliższym czasie wykorzystywać danych moich klientów w celach marketingowych itp. Czy w związku z tym muszę dokonać zgłoszenia?

Będę wdzięczna za odpowiedź :)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (13.8k)
 
Najlepsza

Pani Anno, 

zgodnie z ustawą obowiązek zgłoszenia nie obowiązuje jedynie w przypadku przetwarzania danych osobowych wyłącznie w celach księgowych, np. wystawienie faktury. Jeżeli dane osobowe są używane choćby w celu wysyłki towaru to sam ten faktu zobowiązuje już Panią do dokonania zgłoszenia w instytucji GIODO. 

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem, w którym szeroko opisujemy obowiązki sprzedawcy internetowego wobec GIODO: https://prokonsumencki.pl/blog/czy-sklep-internetowy-musi-byc-zgloszony-do-giodo-piszemy-o-obowiazkach-sprzedawcy-internetowego-wobec-giodo/

0 głosów
odpowiedź przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (12.7k)
Dzień dobry,

tak istnieje taki obowiązek. Szerzej piszemy o tym tutaj: https://prokonsumencki.pl/blog/czy-sklep-internetowy-musi-byc-zgloszony-do-giodo-piszemy-o-obowiazkach-sprzedawcy-internetowego-wobec-giodo/

W razie potrzeby pomocy prosimy o kontakt bezpośrednio na adres kontakt@prokonsumencki.pl

Pozdrawiam,

327 pytań

332 odpowiedzi

57 komentarzy

686 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...