Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
+1 głos
24 wizyt
pytanie zadane w Reklamacja towaru przez użytkownika
Co w przypadku, jeśli producent podaje, że waga produktu wynosi 9 kg a faktycznie produkt waży 11 - czy jest to podstawa do reklamacji z tytuł niezgodności i kto za to powinien ponieść konsekwencje?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (24k)

 

Panie Wojtku,

istnieje niebezpieczeństwo, że w takiej sytuacji większa waga produktu może być podstawą składanej reklamacji. Należy wskazać na art. 556[1] § 2. KC jeżeli kupującym jest konsument, na równi z zapewnieniem sprzedawcy traktuje się publiczne zapewnienia producenta lub jego przedstawiciela, osoby, która wprowadza rzecz do obrotu w zakresie swojej działalności gospodarczej, oraz osoby, która przez umieszczenie na rzeczy sprzedanej swojej nazwy, znaku towarowego lub innego oznaczenia odróżniającego przedstawia się jako producent.

Jeżeli producent podaje zaniżoną wagę produktu może być to podstawa składania reklamacji z tytułu rękojmi. Z kolei Państwo mogą się zwrócić z regresem do producenta, jeżeli ponieśli Państwo szkodę w związku z tą informacją.

327 pytań

332 odpowiedzi

57 komentarzy

686 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...