Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
+1 głos
33 wizyt
pytanie zadane w Reklamacja towaru przez użytkownika
Klient składa reklamację odnośnie, w jego opinii, 5 wad, które posiada produkt. Zdaniem serwisu produkt posiada tylko 1 wadę. Czy w takim wypadku reklamacja powinna zostać odrzucona w całości czy tylko częściowo? Czy jest coś takiego jak częściowe przyjęcie reklamacji?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (24k)

Jeżeli reklamacja jest zasadna tylko częściowo, to tak należy się do niej ustosunkować. Może to mieć bowiem znaczenie przy oceni istotności wady i np. możliwości odstąpienia od umowy.

W opisanej hipotetycznej sytuacji należy zwrócić uwagę na fakt, że produkt jednak posiada wadę. Wada ta może być na tyle istotna, aby na jej podstawie konsument mógł odstąpić od umowy.

Może również zdarzyć się, że konsument, wskazuje w reklamacji na 5 wad, w związku z czym żąda wymiany towaru na nowy, a ekspertyza serwisu, czy rzeczoznawcy, wskazuje, że istnieje tylko jedna wada i to możliwa do usunięcia poprzez naprawę.

Należy wskazać, że zgodnie z art. 561 § 3 KC, sprzedawca może odmówić zadośćuczynienia żądaniu kupującego, jeżeli doprowadzenie do zgodności z umową rzeczy wadliwej w sposób wybrany przez kupującego jest niemożliwe albo w porównaniu z drugim możliwym sposobem doprowadzenia do zgodności z umową wymagałoby nadmiernych kosztów.

327 pytań

332 odpowiedzi

57 komentarzy

686 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...