Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
0 głosów
15 wizyt
pytanie zadane w Zwrot towaru przez użytkownika
Witam,

Prowadzę sprzedaż internetową . Chciałbym zapytać czy prawo do zwrotu towaru przysługuję w przypadku produktów odcinanych od większej ilości? NP. sprzedaję tkaninę na metry bieżące. Muszę odciąć dla klienta 3,15mb z dużej belki o dł 50mb. Po zwrocie takiej ilości nie jestem w stanie z powrotem „przyszyć” tego do dużej belki i prawie na pewno nie znajdę nowego klienta na dokładnie tą samą ilość danej tkaniny. Więc ponoszę znaczne koszty w takim przypadku.

Pozdrawiam.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (24k)
Szanowny Panie,

niestety, nie jesteśmy w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi na postawione przez Pana pytanie. Potencjalnym wyjątkiem od prawa odstąpienia od umowy, który mógłby zostać zastosowany w opisanej przez Pana sytuacji dot. tzw. nieprefabrykatów, a więc rzeczy wyprodukowanej według specyfikacji konsumenta lub służącej zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb (por. art. 38 pkt 3 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta).

Jak wskazałem na wstępie nie jestem w stanie w 100% stwierdzić, że wskazany przepis znajdzie zastosowanie. W takich sytuacjach zalecam udać się do radcy prawnego  albo adwokata w celu  przygotowania specjalistycznej, wyczerpującej opinii prawnej.

Pozdrawiam.

327 pytań

332 odpowiedzi

57 komentarzy

686 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...