Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zadać naszym prawnikom bezpłatne pytanie dotyczące Twojego sklepu internetowego.
+2 głosów
19 wizyt
pytanie zadane w Reklamacja towaru przez użytkownika
Witam, uprzejmie proszę o informację jak postępować przy potwierdzaniu zamówień telefonicznych? czy jeśli klient wybierze potwierdzenie poczta tradycyjną to muszę dołączyć oprócz standardowego info z warunkami sprzedaży muszę mu wysyłać regulamin w wersji papierowej? Z góry dziękuję za odp.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (23.5k)

Szanowni Państwo,

na wstępie pragnę przypomnieć, że przy zawieraniu umowy sprzedaży przez telefon należy wyróżnić dwa kroki.

Pierwszy polega na potwierdzeniu treści proponowanej umowy – przedsiębiorca ma obowiązek potwierdzić treść proponowanej umowy utrwaloną na papierze lub innym trwałym nośniku.

Drugim krokiem jest utrwalenie oświadczenia konsumenta - oświadczenie konsumenta o zawarciu umowy musi zostać utrwalone na papierze lub innym trwałym nośniku (np. mailowo) i to dopiero po otrzymaniu potwierdzenia od przedsiębiorcy o którym pisałem wyżej. Należy podkreślić, że ustawa nie precyzuje to ma dokonać takiego utrwalenia, dlatego zalecamy, aby takie utrwalenie nastąpiło zarówno po stronie konsumenta, jak i przedsiębiorcy.

Odnosząc się do treści pytania wszystko zależy od treści standardowego info z warunkami sprzedaży – jeżeli jego treść gwarantuje spełnienie obowiązków informacyjnych z art. 12 ust. 1 ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta (Dz.U.2014.827). Jeżeli nie zawiera on wymaganych informacji, to najlepiej dla Państwa bezpieczeństwa jest załączać regulamin, a także dodać zapis w przesyłanej informacji, że w kwestiach nieuzgodnionych indywidualnie wiąże przesłany regulamin sklepu.

317 pytań

321 odpowiedzi

55 komentarzy

650 sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...