Zaznacz stronę

Indywidualna dokumentacja ochrony danych osobowych w firmie (GIODO) + zgłoszenie zbiorów

Kompleksowa usługa przygotowania indywidulnej i dopasowanej dokumentacji ochrony danych osobowych w firmie wraz przygotowaniem wniosków zgłoszeniowych niezbędnych do rejestracji zbiorów w GIODO.

Uwaga! Do końca marca 2017 r. przy zakupie tego produktu otrzymujesz DARMOWY CERTYFIKAT SSL o wartości 99zł netto.

linia1

 

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

dopasowana dokumentacja niezbędna do dokonania zgłoszenia zbiorów danych osobowych w GIODO
dokumenty przygotowane indywidualnie przez doświadczonych specjalistów
dokumentacja wypełniona przez specjalistów po przeprowadzonej dokładnej ankiecie
polityka bezpieczeństwa i instrukcja zarządzania systemem informatycznym
dodatkowe wzory dokumentów ułatwiające prowadzenie ewidencji upoważnień
w pakiecie wzór umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych
poradnik dotyczący danych osobowych w sklepie internetowym

Opis

fot1Usługa przygotowania dopasowanej dokumentacji ochrony danych osobowych to kompleksowe i optymalne rozwiązanie dla sprzedawcy internetowego. W ramach pakietu otrzymasz między innymi indywidualnie przygotowaną politykę bezpieczeństwa i instrukcję zarządzania system informatycznym do samodzielnego uzupełnienia. Dokumentacja jest przygotowanych przez naszych specjalistów.

ikona_regulaminDokumentacja jest przygotowana zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych oraz przepisami wykonawczymi i wytycznymi GIODO.

linia2

 

Kompleksowy usługa przygotowania indywidualnej dokumentacji ochrony danych osobowych w firmie

Kupując naszą usługę otrzymujesz cały pakiet, w którego skład wchodzą:

 indywidualnie przygotowana polityka bezpieczeństwa – jest to dokument służący określeniu reguł przetwarzania danych osobowych w firmie  objaśnienia i komentarze pomocne w samodzielnym uzupełnieniu wzoru + poradnik dotyczący ochrony danych osobowych
 indywidualnie przygotowana instrukcja zarządzania systemem informatycznym – jest to instrukcja, w której zawarte zostają procedury i sposoby zabezpieczenia danych osobowych, jakie przetwarzane są w infrastrukturze informatycznej firmy  wypełniony wniosek rejestracji zbioru w GIODO w formacie PDF oraz XML
indywidualnie przygotowane upoważnienie do przetwarzania danych osobowych + ewidencja upoważnień

 

wzór umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych

 

 

 

fot2

ikona_regulaminNasza dokumentacja może zostać wykorzystana dla jednej działalności gospodarczej. Jeśli masz ich więcej skontaktuj się z nami, a przyznamy Ci zniżkę na kolejne pakiety.

Nasza dokumentacja może zostać wykorzystana dla jednej działalności gospodarczej. Jeśli masz ich więcej skontaktuj się z nami, a przyznamy Ci zniżkę na kolejne pakiety.

Nasza usługa jest przeznaczona dla standardowego sklepu internetowego, to jest takiego, w którym to Ty jesteś sprzedawcą dla klientów końcowych oraz sprzedajesz rzeczy ruchome (np. obuwie), a sam sklep działa na oprogramowaniu SAAS. Jeżeli prowadzisz bardziej skomplikowany sklep, na przykład sprzedajesz usługi lub treści cyfrowe (licencje, programy komputerowe), to skontaktuj się z nami i przygotujemy dla Ciebie dopasowaną ofertę. W tym wypadku skorzystanie z dopasowanej usługi prawnika będzie lepszym rozwiązaniem i pozwoli lepiej zabezpieczyć Twoje interesy.

Czas realizacji usługi to 8-12 dni roboczych + czas niezbędny na uzyskanie koniecznych informacji do przygotowania dokumentacji.

Pakiet przeznaczony jest dla przedsiębiorców spełniających poniższe warunki:

 • jednoosobowa działalność gospodarcza
 • do trzech pracowników
 • brak własnej serwerowni i korzystanie z zewnętrznego hostingu
 • sklep oparty na platformie SAAS (np. Shoper lub Shoplo)
 • przetwarzania danych w maksymalnie trzech programach (np. oprogramowanie sklepu, księgowe i CRM)
 • przetwarzanie w zakresie niezbędnym do realizacji umowy sprzedaży
 • brak przetwarzania danych wrażliwych
 • maksymalnie trzy cele przetwarzania danych (realizacja zamówienia, newsletter oraz ewidencja pracowników)
 • maksymalnie do trzech zbiorów danych osobowych
 • brak przekazywania danych osobowych poza Europejski Obszar Gospodarczy

Jeżeli nie spełniasz powyższych warunków, to skontaktuj się z nami – zaproponujemy Ci odpowiednie rozwiązanie.

linia2

Jakie korzyści odniesie sprzedawca korzystając z naszej dokumentacji?

Kupując naszą usługę przygotowania dokumentacji danych osobowych sprzedawca może być pewny, że został on przygotowanych przez fachowców – nasi specjaliści specjalizują się w tej tematyce i dzięki temu mogliśmy zebrać doświadczenia ze współpracy z każdym z naszych klientów, a następnie połączyć je w naszym wzorze regulaminu.

fot3Działamy także kompleksowo – dostaniesz nie tylko indywidualnie dopasowaną dokumentację, ale i praktyczne porady ułatwiające samodzielne wypełnienie wzoru.

Możesz przeczytać także opinię naszych zadowolonych klientów oraz nasze ostatnie artykuły i wypowiedzi w mediach.

 

linia2

 

Czym właściwie są dane osobowe? 

Zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych, za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. Oznacza to, że za dane osobowe będziemy uznawać nie tylko imię i nazwisko, ale wszelkie informacje które wskażą nam tożsamość konkretnej osoby (jeśli nie wymaga to nadmiernych kosztów, czasu i działań).

Czy prowadząc sklep internetowy muszę zgłosić zbiory danych osobowych go GIODO?

Prowadząc sklep internetowy z pewnością przetwarzasz lub będziesz przetwarzać dane osobowe swoich klientów – chociażby w celu realizacji zamówienia. Oznacza to, że stajesz się w tym momencie administratorem danych osobowych swoich klientów i jesteś zobowiązany do spełnienia wymogów ochrony takich danych i dokonania zgłoszenia przetwarzanych zbiorów Generalnemu Inspektorowi Ochrony Danych Osobowych (GIODO) (na podstawie art. 40 Ustawy o ochronie danych osobowych).

fot5Co prawda istnieje kilka przesłanek pozwalających na ominięcie tego obowiązku (o czym przeczytasz w dalszej części poradnika), jednak realizacja zamówienia w sklepie zawsze będzie wiązać się z przetwarzaniem danych i koniecznością dokonania rejestracji. Zasadą jest, że sprzedawca internetowy obowiązany jest dokonać zgłoszenia przetwarzanych zbiorów danych osobowych do GIODO.

Zważywszy na fakt, iż dane, które otrzymuje sklep od swoich klientów są niezbędne chociażby do wysyłki towaru (jak imię, nazwisko czy adres, dzięki którym z łatwością można ich zidentyfikować) mają niewątpliwie charakter danych osobowych, to przesądza to o obowiązku zgłoszenia zbioru danych osobowych związanych z działalnością sklepu do rejestru zbiorów prowadzonego przez GIODO.

 

linia2

Czy przygotowana dokumentacja na pewno jest zgodna z prawem?

fot6Tak, o to dbają nasi specjaliści. Naszą dokumentację przygotowaliśmy zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych, przepisami wykonawczymi do tej ustawy oraz opublikowanymi na stronie GIODO wytycznymi dotyczącymi sporządzenia polityki bezpieczeństwa i instrukcji zarządzania systemem informatycznym.

 

 

 

linia2

 

 

 

 

fot8Z czego składa się usługa przygotowania dokumentacji ochrony danych osobowych?

W zakupionym pakiecie otrzymasz kompleksowy zestaw indywidualnie dopasowanej dokumentacji niezbędnej do dokonania rejestracji zbiorów danych osobowych oraz dodatkowe dokumenty ułatwiające spełnienie wymogów prawnych dotyczących danych osobowych.

W przygotowanym przez nas pakiecie otrzymasz wzory następujących dokumentów:

 • polityka bezpieczeństwa
 • instrukcja zarządzania systemem informatycznym
 • wypełniony wniosek rejestracji zbioru w GIODO w formacie PDF oraz XML
 • Wzór upoważnienia do przetwarzania danych osobowych wraz z klauzulą zachowania poufności
 • Wzór ewidencji upoważnień
 • Wzór umowy powierzenia
 • Poradnik dotyczący ochrony danych osobowych w firmie

 

linia2

fot9

Szukasz dopasowanych rozwiązań?

Jeżeli wzór dokumentacji nie spełnia Twoich wymagań i szukasz dopasowanych do swoich potrzeb rozwiązań, to skontaktuj się z nami.

Specjalizujemy się w przygotowaniu dokumentacji danych osobowych i lubimy każde wyzwanie, dlatego możesz być pewny, że spróbujemy Ci pomóc. 

 

 

 

linia2

fot10Kim jesteśmy?

Jesteśmy zespołem prawników specjalizujących się w zagadnieniach prawa konsumenckiego, doradzając i pomagając w prowadzeniu sklepu internetowego zgodnie z prawem. Zajmujemy się również przygotowywaniem umów dla przedsiębiorców z branży e-handlu i IT.

Przez 4 lata działalności w obsłudze sklepów internetowych, pomogliśmy już ponad 4 000 klientom zabezpieczyć swoje interesy pod kątem prawnym. Sprawdzone sklepy mogą liczyć na nadanie certyfikatu „Sklep Prokonsumencki”, którym wyróżniamy rzetelnych i profesjonalnych sprzedawców internetowych.

Przed rozpoczęciem prac zawsze staramy się dobrze poznać potrzeby naszego Klienta, a w razie potrzeby doradzamy konieczność wprowadzenia zmian lub modyfikacji do przyjętego modelu prowadzenia sklepu, czy też serwisu.

Naszą dewizą jest dbałość o spokój i bezpieczeństwo naszych Klientów tak, aby mogli się oni skupić na prowadzeniu swojego biznesu.

 

 

 

linia2

Poznaj opinie sprzedawców internetowych o nas

 

opinia1Stwierdzamy, że wybór serwisu ProKonsumencki.pl był jak najbardziej trafny i przyczynił się do tego, że w sposób profesjonalny dbamy o prawa Konsumenta, co wpływa również na wizerunek naszej firmy. Rekomendujemy firmę Netlibre Sp. z o.o. jako solidnego partnera.

Wojciech Lipka, Sklep ArtColor

 

 

opinia2

W imieniu SmartMedia Sp. z o.o. mam przyjemność polecić usługi firmy Netlibre Sp. z o.o.o z siedzibą w Poznaniu właściciela marki „ProKonsumencki.pl”. (…) Zlecenie przygotowania regulaminu i polityki prywatności dla nowo otwieranego sklepu internetowego sklep.smartmedia.com.pl, powierzone ww. firmie, zostało wykonane terminowo i profesjonalnie. Firmę możemy polecić jako profesjonalnego i solidnego wykonawcę.

Bartosz Sobolewski, Sklep SmartMedia.com.pl

opinia3

Polecam serwis Prokonsumencki.pl jako profesjonalnego i rzetelnego partnera biznesowego. Nasza firma współpracowała z serwisem przy opracowywaniu regulaminu dla naszego sklepu internetowego. Współpraca przebiegła bez komplikacji i z zachowaniem najwyższego profesjonalizmowi. Dziękuję i polecam firmę jako godnego zaufania partnera biznesowego.

Roman Godek, Sklep Chantal

linia2

Nasi prawnicy są regularnie cytowani w mediach

 

logo

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Indywidualna dokumentacja ochrony danych osobowych w firmie (GIODO) + zgłoszenie zbiorów”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czy prowadzisz sklep internetowy?

 

Czy sprzedajesz produkty online lub na Allegro?

Zapisz się na newsletter prawny!

 

Otrzymasz bezpłatnie poradniki, porady prawne

i będziesz na bieżąco ze zmianami w prawie.

Dziękujemy :)

 

Sprawdź teraz swoją skrzynkę email

(również folder - spam)

 

 

Wysłaliśmy Tobie 3 bonusy:

1) voucher na bezpłatną 10 minutową konsultację prawną

2) kupon 100 zł na nasze usługi prawnika

2) profesjonalne wzory pism dla sprzedawcy

Szukasz pomocy

przy zwrocie lub reklamacji?

 

Kliknij i dołącz do naszej grupy wsparcia na Facebooku!