Zapoznaj się z naszą ofertą
 

Jak skutecznie chronić zdjęcia i opisy produktów przed bezprawnym kopiowaniem?


Pobierz bezpłatnie poradnik i dowiedz się jak chronić zdjęcia i opisy produktów przed bezprawnym kopiowaniem.

Chcę otrzymać bezpłatny audyt prawny regulaminu mojego sklepu od prawników

Specjalnie dla Sprzedawców Internetowych przygotowaliśmy propozycję darmowego sprawdzenia regulaminu sklepu internetowego pod kątem klauzul niedozwolonych. Dzięki temu szybko dowiesz się, czy Twój regulamin je zawiera.

Nasz prawnik przeprowadzi darmowy audyt w ciągu 3 godzin (w dni robocze). Wynik audytu otrzymasz na podany adres mailowy – jeśli okaże się, że regulamin zawiera potencjalne klauzule jednocześnie przedstawimy Ci niezobowiązującą propozycję poprawienia regulaminu.

Poradnik zostanie wysłany na podany adres e-mail

Nie wysyłamy spamu!

Przeglądając fora internetowe sprzedawców, w szczególności sprzedawców Allegro, można natknąć się na wątki, w których skarżą się oni na nieuczciwe zachowanie konkurencji polegające na bezprawnym kopiowaniu opisów produktów oraz kopiowaniu ich zdjęć. W niniejszym poradniku postaramy się kompleksowo wyjaśnić wszystkie, a przynajmniej większość możliwości, które posiada przedsiębiorca, aby skutecznie ochronić się przed bezprawnym kopiowaniem jego zdjęć i opisów produktów.

Dawid Bugajski

Dawid Bugajski

radca prawny serwisu Prokonsumencki.pl

Co zyskasz pobierając poradnik?

Treści przygotowane przez prawników

Wszystkie treści zostały opracowane przez wyspecjalizowanych i doświadczonych prawników, którzy zajmują się prawem konsumenckim na co dzień od wielu lat.

Kompleksowe porady

Poznasz metody dotyczące skutecznej ochrony tego, co przyciąga klientów do Twojego sklepu internetowego – zdjęć i unikalnych opisów produktów.

t

Stały dostęp do najważniejszych informacji

Dzięki zebraniu wszystkich kwestii w jednym miejscu, zyskasz nieograniczony dostęp do nich – w każdej chwili. Nie będziesz już mieć wątpliwości w sprawach dot. regulaminu e-sklepu.

Bezpieczeństwo

Uzyskasz niezbędną wiedzę, która pozwoli Ci bardziej świadomie chronić pracę, jaką włożyłeś w rozwój i kształt Twojego sklepu internetowego. Zdjęcia i opisy produktów będą bezpieczniejsze.

Konkretne narzędzia

Omówimy dla Ciebie takie ustawy, które pomogą Ci się powoływać na ich zapisy w razie jakichkolwiek problemów z nieuczciwą konkurencją, która zwyczajnie kradnie i wykorzystuje Twoją pracę.

Niezbędna wiedza

Dowiesz się jak możesz chronić zdjęcia i opisy produktów w Twoim sklepie internetowym oraz jakie działania powinieneś podjąć, jeśli ktoś bezprawnie wykorzysta Twoją pracę w tym zakresie.
Czego dowiesz się z poradnika?
  • Jak chronić zdjęcia i opisy produktów przed ich bezprawnym kopiowaniem przez konkurencję?
  • Poznasz pojęcie ochrony dóbr osobistych według Kodeksu Cywilnego.
  • Przeanalizujemy dla Ciebie te ustawy, które będą pomocne w razie bezprawnego wykorzystywania przez konkurencję Twoich zdjęć i opisów produktowych.
  • Czy jeśli ktoś kopiuje opisy Twoich produktów na Allegro, narusza regulamin serwisu aukcyjnego? Co musisz wtedy zrobić?
  • Podsumujemy dla Ciebie całą wiedzę, byś nie miał żadnych wątpliwości w kwestii ochrony Twojej pracy związanej z prowadzeniem e-sklepu
  • I wiele więcej praktycznej wiedzy, która pomoże zapewnić Ci odpowiedni poziom bezpieczeństwa
Zobacz także nasz webinar z prawnikiem!

Szkolenie on-line jest uzupełnieniem wątku omawianego w naszym e-booku.

Dowiesz się z niego:

1) Czy zdjęcia i opisy produktów umieszczone w serwisie Allegro oraz sklepie internetowym są chronione prawem autorskim?

2) Co może sprzedawca jeśli jego prawa autorskie są naruszane?

3) Co w przypadku naruszeń występujących na Allegro? Czy warto sprawę zgłaszać do administratorów serwisu Allegro?

4) Postępowanie sądowe z zakresu naruszeń prawa autorskiego – ogólne zasady.

Poznaj opinie sprzedawców internetowych z jakimi współpracujemy od 3 lat
Stwierdzamy, że wybór serwisu ProKonsumencki.pl był jak najbardziej trafny i przyczynił się do tego, że w sposób profesjonalny dbamy o prawa Konsumenta, co wpływa również na wizerunek naszej firmy. Rekomendujemy firmę Netlibre Sp. z o.o. jako solidnego partnera. Wojciech Lipka

Sklep ArtColor

W imieniu SmarMedia Sp. z o.o. mam przyjemność polecić usługi firmy Netlibre Sp. z o.o.o z siedzibą w Poznaniu właściciela marki “ProKonsumencki.pl”. (…) Zlecenie przygotowania regulaminu i polityki prywatności dla nowo otwieranego sklepu internetowego sklep.smartmedia.com.pl, powierzone ww. firmie, zostało wykonane terminowo i profesjonalnie. Firmę możemy polecić jako profesjonalnego i solidnego wykonawcę. Bartosz Sobolewski

Sklep SmartMedia.com.pl

Polecam serwis Prokonsumencki.pl jako profesjonalnego i rzetelnego partnera biznesowego. Nasza firma współpracowała z serwisem przy opracowywaniu regulaminu dla naszego sklepu internetowego. Współpraca przebiegła bez komplikacji i z zachowaniem najwyższego profesjonalizmowi. Dziękuję i polecam firmę jako godnego zaufania partnera biznesowego. Roman Godek

Sklep Chantal

Autorzy poradnika

Prokonsumencki.pl

Prawnicy serwisu specjalizują się w zagadnieniach prawa konsumenckiego, doradzając i pomagając w prowadzeniu sklepu internetowego zgodnie z prawem. Sprawdzone sklepy mogą liczyć na nadanie certyfikatu “Sklep Prokonsumencki”, który wyróżnia rzetelnych i profesjonalnych sprzedawców internetowych.

PRAWOeCOMMERCE.PL

Bezpłatny kurs e-mailowy ze zmian w prawie ecommerce 2014. W ponad 20 lekcjach omówiono dokładnie nowe przepisy związane z wejściem w życie nowej ustawy o prawach konsumenta 25 grudnia 2014 roku. Zapisz się na kurs już teraz, podobnie jak 1500 innych osób!

Pobierz bezpłatny poradnik i zyskaj wiedzę już teraz!

Czy zamierzasz otworzyć sklep internetowy albo już sprzedajesz online?

Zapisz się teraz na newsletter prawny

otrzymasz za darmo poradniki i porady prawne!

Będziesz na bieżąco ze zmianami prawa doty. sprzedaży internetowej i zabezpieczysz lepiej interesy swojej firmy.