Jak skutecznie chronić zdjęcia i opisy produktów przed bezprawnym kopiowaniem?

Pobierz bezpłatnie poradnik i dowiedz się jak chronić zdjęcia i opisy produktów przed bezprawnym kopiowaniem.

Chcę otrzymać bezpłatny audyt prawny regulaminu mojego sklepu od prawników

Poradnik zostanie wysłany na podany adres e-mail

Nie wysyłamy spamu!

Przeglądając fora internetowe sprzedawców, w szczególności sprzedawców Allegro, można natknąć się na wątki, w których skarżą się oni na nieuczciwe zachowanie konkurencji polegające na bezprawnym kopiowaniu opisów produktów oraz kopiowaniu ich zdjęć. W niniejszym poradniku postaramy się kompleksowo wyjaśnić wszystkie, a przynajmniej większość możliwości, które posiada przedsiębiorca, aby skutecznie ochronić się przed bezprawnym kopiowaniem jego zdjęć i opisów produktów.

Dawid Bugajski

Dawid Bugajski

radca prawny serwisu Prokonsumencki.pl

Co zyskasz pobierając poradnik?

Treści przygotowane przez prawników

Wszystkie treści zostały opracowane przez wyspecjalizowanych i doświadczonych prawników, którzy zajmują się prawem konsumenckim na co dzień od wielu lat.

Kompleksowe porady

Poznasz metody dotyczące skutecznej ochrony tego, co przyciąga klientów do Twojego sklepu internetowego – zdjęć i unikalnych opisów produktów.

t

Stały dostęp do najważniejszych informacji

Dzięki zebraniu wszystkich kwestii w jednym miejscu, zyskasz nieograniczony dostęp do nich – w każdej chwili. Nie będziesz już mieć wątpliwości w sprawach dot. regulaminu e-sklepu.

Bezpieczeństwo

Uzyskasz niezbędną wiedzę, która pozwoli Ci bardziej świadomie chronić pracę, jaką włożyłeś w rozwój i kształt Twojego sklepu internetowego. Zdjęcia i opisy produktów będą bezpieczniejsze.

Konkretne narzędzia

Omówimy dla Ciebie takie ustawy, które pomogą Ci się powoływać na ich zapisy w razie jakichkolwiek problemów z nieuczciwą konkurencją, która zwyczajnie kradnie i wykorzystuje Twoją pracę.

Niezbędna wiedza

Dowiesz się jak możesz chronić zdjęcia i opisy produktów w Twoim sklepie internetowym oraz jakie działania powinieneś podjąć, jeśli ktoś bezprawnie wykorzysta Twoją pracę w tym zakresie.

Czego dowiesz się z poradnika?
  • Jak chronić zdjęcia i opisy produktów przed ich bezprawnym kopiowaniem przez konkurencję?
  • Poznasz pojęcie ochrony dóbr osobistych według Kodeksu Cywilnego.
  • Przeanalizujemy dla Ciebie te ustawy, które będą pomocne w razie bezprawnego wykorzystywania przez konkurencję Twoich zdjęć i opisów produktowych.
  • Czy jeśli ktoś kopiuje opisy Twoich produktów na Allegro, narusza regulamin serwisu aukcyjnego? Co musisz wtedy zrobić?
  • Podsumujemy dla Ciebie całą wiedzę, byś nie miał żadnych wątpliwości w kwestii ochrony Twojej pracy związanej z prowadzeniem e-sklepu
  • I wiele więcej praktycznej wiedzy, która pomoże zapewnić Ci odpowiedni poziom bezpieczeństwa
Zobacz także nasz webinar z prawnikiem!

Szkolenie on-line jest uzupełnieniem wątku omawianego w naszym e-booku.

Dowiesz się z niego:

1) Czy zdjęcia i opisy produktów umieszczone w serwisie Allegro oraz sklepie internetowym są chronione prawem autorskim?

2) Co może sprzedawca jeśli jego prawa autorskie są naruszane?

3) Co w przypadku naruszeń występujących na Allegro? Czy warto sprawę zgłaszać do administratorów serwisu Allegro?

4) Postępowanie sądowe z zakresu naruszeń prawa autorskiego – ogólne zasady.

Poznaj opinie sprzedawców internetowych z jakimi współpracujemy od 3 lat

Stwierdzamy, że wybór serwisu ProKonsumencki.pl był jak najbardziej trafny i przyczynił się do tego, że w sposób profesjonalny dbamy o prawa Konsumenta, co wpływa również na wizerunek naszej firmy. Rekomendujemy firmę Netlibre Sp. z o.o. jako solidnego partnera.

Wojciech Lipka

Sklep ArtColor

W imieniu SmarMedia Sp. z o.o. mam przyjemność polecić usługi firmy Netlibre Sp. z o.o.o z siedzibą w Poznaniu właściciela marki “ProKonsumencki.pl”. (…) Zlecenie przygotowania regulaminu i polityki prywatności dla nowo otwieranego sklepu internetowego sklep.smartmedia.com.pl, powierzone ww. firmie, zostało wykonane terminowo i profesjonalnie. Firmę możemy polecić jako profesjonalnego i solidnego wykonawcę.

Bartosz Sobolewski

Sklep SmartMedia.com.pl

Polecam serwis Prokonsumencki.pl jako profesjonalnego i rzetelnego partnera biznesowego. Nasza firma współpracowała z serwisem przy opracowywaniu regulaminu dla naszego sklepu internetowego. Współpraca przebiegła bez komplikacji i z zachowaniem najwyższego profesjonalizmowi. Dziękuję i polecam firmę jako godnego zaufania partnera biznesowego.

Roman Godek

Sklep Chantal

Autorzy poradnika

Prokonsumencki.pl

Prawnicy serwisu specjalizują się w zagadnieniach prawa konsumenckiego, doradzając i pomagając w prowadzeniu sklepu internetowego zgodnie z prawem. Sprawdzone sklepy mogą liczyć na nadanie certyfikatu “Sklep Prokonsumencki”, który wyróżnia rzetelnych i profesjonalnych sprzedawców internetowych.

PRAWOeCOMMERCE.PL

Bezpłatny kurs e-mailowy ze zmian w prawie ecommerce 2014. W ponad 20 lekcjach omówiono dokładnie nowe przepisy związane z wejściem w życie nowej ustawy o prawach konsumenta 25 grudnia 2014 roku. Zapisz się na kurs już teraz, podobnie jak 1500 innych osób!

Pobierz bezpłatny poradnik i zyskaj wiedzę już teraz!

Czy prowadzisz sklep internetowy?

 

Czy sprzedajesz produkty online lub na Allegro?

Zapisz się na newsletter prawny!

 

Otrzymasz bezpłatnie poradniki, porady prawne

i będziesz na bieżąco ze zmianami w prawie.

Dziękujemy :)

 

Sprawdź teraz swoją skrzynkę email

(również folder - spam)

 

 

Wysłaliśmy Tobie 3 bonusy:

1) voucher na bezpłatną 10 minutową konsultację prawną

2) kupon 100 zł na nasze usługi prawnika

2) profesjonalne wzory pism dla sprzedawcy

Szukasz pomocy

przy zwrocie lub reklamacji?

 

Kliknij i dołącz do naszej grupy wsparcia na Facebooku!